Kilpailukalenteri kaudelle 2017 - 2018

Kalenteria täydennetään kutsujen saapuessa.

Kalenteria täydennetään kutsujen saapuessa.

Kilpailukalenteriin on merkitty valmentajan vahvistamat kilpailut.
Olettamuksena on, että kaikki luistelijat ovat osallistumassa kilpailuun. Jos näin ei kuitenkaan ole, niin luistelijan tulee perua osallistumisensa peruutuspäivämäärään mennessä ilmoittamalla asiasta  kilpailuilmoittautuminen.ml@gmail.com sekä mervi.liimatainen.ml@gmail.com

Kilpailuperuutuksen yhteydessä mainitse nimi (etu-ja sukunimi) ja kilpailu, johon luistelija ei osallistu!

Kilpailuihin liittyvissä asioissa ota suoraan yhteyttä valmentajaan.

Kilpailukalenterissa on kilpailut joihin seurana osallistumme.
Muutokset kauden aikana ovat mahdollisia.

Toimitathan ennen kauden ensimmäistä kilpailua lisenssitiedot, kilpailumusiikki MP3 muodossa (ISU) sekä kauden aikana voimassa olevat elementtilistasi (ISU) kilpailuilmoittautuminen.ml@gmail.com

 

Kilpailukalenteri 2017 - 2018

PvmKilpailuJärj.Osallistujat

Viimeinen peruutuspäivä 
ja mukaan lähtevä
valmentaja

Tulokset

SYYSKUU 2017

8.-10.9.2017Silver SkateKuTaLauri, Eetu, Sanni K., Oona, Siiri L., Linda, Aada, Emilia, Liisi

3.8.2017

Mervi

 
22.-24.9.2017AKTIA TrophyEVT

Oona, Siiri L., Aada, Katriina, Sanni K., Eetu, Nita, Silja, Saga, Emilia, Linda, Henkku

15.8.2017

Mervi

 
30.9.-1.10.2017KutsukilpailuJTLLauri, Henkku, Petra

8.9.2017

  Mervi

 
30.9.2017AluekilpailuKoTaMaija, Nea, Siiri M., Silja, Saga, Nita, Katriina, Marianne, Vappu

10.9.2017

Vera

 

LOKAKUU

14.-15.10.2017SM-jun. 1. valintaKKJTLauri

25.9.2017

Vera/Mervi

 
21.-22.10.2017Jun. 1. valintaRauTLHenkku

5.10.2017

Mervi

 
28.-29.10.2017SM-Nov. 1. valintaEsJtLinda

10.10.2017

Mervi

 

MARRASKUU

5.11.2017KutsukilpailuHaTaLMaija, Siiri M., Saga, Nea, Silja, Katriina, Nita

16.10.2017

Mervi

 
11.11.2017Debs. 1. valintaHeiTaOona, Siiri L.

23.10.2017

Mervi

 
12.11.2017KutsukisaSaTuLauri, Henkku, Linda, Emilia, Eetu, Aada, Sanni

20.10.2017

Mervi

 
18.-19.11.2017SM-jun. 2. valintaPTLLauri

25.10.2017

Mervi

 
18.11.2017AluekilpailuLRL

Maija, Nea, Siiri M., Saga, Silja V., Nita, Katriina, Marianne, Sanni R., Vappu, Sofia, Peppi-Lotta, Silja H., Ursula

20.10.2017

Vera

 
19.11.2017Aluekilpailu + kutsukilpailuKTLAada, Sanni, Eetu, Linda, Emilia, Siiri L., Oona, Henkku

28.10.2017

Tuija

 
21.11.2017KutsukilpailuHTKSiiri

10.11.2017

Mervi

 
25.-26.11.2017IC-kilpailuVaralaEmilia, Henkku, Linda, Oona, Eetu, Aada, Nita, Katriina, Silja, Saga, Maija, Nea, Siiri M.

20.10.2017

Mervi

 
      

JOULUKUU

2.12.2017Noviisit 1. valintaKTLEmilia

5.11.2017

Mervi

 
3.12.2017Aluekilpailu + kutsukilpailuMLHenkku, Lauri, Linda, Siiri L., Oona, Eetu, Aada, Sanni K., Katriina, Nita, Marianne, Sanni R., Sofia, Ursula, Peppi-Lotta, Silja H., Vappu

10.11.2017

Mervi ja Vera

 
6.12.2017KutsukilpailuJyTLsSiiri M., Maija, Nea, Saga, Katriina, Nita

10.11.2017

Tuija

 
16.-17.12.2017SM 2018HLLauri

20.11.2017

Mervi

 

TAMMIKUU 2018

5.-7.1.2018Crystal CupMLRiikka, Henriikka, Lauri, Linda, Emilia, Eetu, Sanni K., Nita, Katriina, Aada, Silja V., Saga, Nea, Maija, Siiri M., Sanni R., Liisi, Sofia, Ursula, Vappu, Marianne, Peppi-Lotta, Silja H.

30.11.2017

Mervi/Vera/Tuija

 
5.-7.1.2018Froggien CupHSKSiiri L., Oona

30.11.2017

Mervi

 
13.-14.1.2018SM-Noviisit 2. valintaLTLLinda

20.12.2017

Mervi

 
21.1.2018KutsukilpailuSaTuSiiri M., Nea, Silja, Maija, Saga, Nita, Katriina

5.1.2018

Mervi

 
27.-28.1.2018

Sen. 2. valinta

KaTaHenkku

10.1.2018

Mervi

 

HELMIKUU

1.-3.2.2018PM-kilpailutSTLL/ RovaniemiLauriMervi 
3.2.2018AluekisaKJTHenriikka, Oona, Siiri L., Linda, Emilia, Eetu, Sanni K., Aada

10.1.2018

Tuija

 
2.-4.2.2018HelmipiruetitJoKaNita, Katriina, Silja V., Saga, Nea, Maija, Siiri M., Sanni R., Liisi, Vappu, Marianne, Peppi-Lotta, Silja H.

8.1.2018

Vera

 
10.2.2018Debytanttien 2. valintaEVTSiiri L. ja Oona

10.1.2018

Mervi

 
17.2.2018Noviisien 2. valintaHSKEmilia

19.1.2018

Mervi

 
18.2.2018KutsukilpailuMLNita, Katriina, Silja V., Saga, Nea, Maija, Siiri M., Sanni R., Vappu, Marianne, Peppi-Lotta, Silja H., Ursula, Sofia

25.1.2018

Vera

 
17.-18.2.2018ISU AluemestaruusKuLsLauri, Henkku, Linda, Siiri L., Emilia, Oona, Sanni K., Aada, Eetu

29.1.2018

Mervi

 
24.-25.2.2018LoppukilpailuRTLHenkkuMervi 

MAALISKUU

10.3.2018Noviisien LoppukilpailuETKEmilia

27.2.2018

Mervi

 
10.3.2018TimanttifinaaliPTLAada ja Eetu

20.2.2018

Mervi

 
16.-18.3.2018Easter SkateRTL RiihimäkiHenriikka, Lauri, Linda, Emilia, Oona, Siiri L., Eetu, Sanni K., Nita, Katriina, Aada, Silja V., Saga, Nea, Maija, Siiri M., Sanni R., Liisi, Sofia, Ursula, Vappu, Marianne, Peppi-Lotta, Silja H.24.1.2018 
      

HUHTIKUU