Kilpailukalenteri kaudelle 2019-20

Kalenteria täydennetään kutsujen saapuessa.

 

Kilpailukalenteriin on merkitty valmentajan vahvistamat kilpailut.
Olettamuksena on, että kaikki luistelijat ovat osallistumassa kilpailuun. Jos näin ei kuitenkaan ole, niin luistelijan tulee perua osallistumisensa peruutuspäivämäärään mennessä ilmoittamalla asiasta  kilpailuilmoittautuminen.ml@gmail.com sekä mervi.liimatainen.ml@gmail.com

Kilpailuperuutuksen yhteydessä mainitse nimi (etu-ja sukunimi) ja kilpailu, johon luistelija ei osallistu!

Kilpailuihin liittyvissä asioissa ota suoraan yhteyttä valmentajaan.

Kilpailukalenterissa on kilpailut joihin seurana osallistumme.
Muutokset kauden aikana ovat mahdollisia.

Vahvistetut ja kilpailuun osallistuneet lihavoitu. Tieto päivitetään heti kun se on mahdollista.

 

Toimitathan passitiedot ennen kauden alkua ja kilpailumusiikit MP3 muodossa sekä kauden aikana voimassa olevat elementtilistasi 15.8. mennessä (ISU)  kilpailuilmoittautuminen.ml@gmail.com

Musiikki tulee olla MP3 muodossa ja nimettynä seuraavasti: SUKUNIMI_ETUNIMI_ML_SARJA_LO/VO  (LO=lyhytohjelma VO=vapaaohjelma)

Debytanttien, SM-noviisien, junioreiden ja senioreiden pistejärjestys sekä loppukilpailupaikat

STLL:n tulossivu

Kilpailukalenteri 2019 - 2020

PvmKilpailuJärj.Osallistujat

Viimeinen peruutuspäivä 
ja mukaan lähtevä
valmentaja

HUOM!Tulokset

SYYSKUU 2019

6.-8.9.2019Helsinki TrophyHLOona, Aada

9.8.2019

Mervi

 Tulokset
20.-22.9.2019Aktia TrophyEVT

Henkku, EmmaLinda, Oona, Emilia, Aada, Eetu, Maija, Silja, Nea

 

23.8.2019

Musiikit MP3Tulokset
27.-29.9.2019

Kutsukilpailu

HTLHenkku, Emma, Linda, Oona, Emilia, Aada, Eetu, Nita, Maija, Saga, Silja, Nea, Viola, Siiri M. Sanni, Ronja, Ursula

24.8.2019

 Tulokset
29.9.2019AluekilpailuKoTa

Vappu, Marianne, Peppi-Lotta

24.8.2019

Musiikit MP3Tulokset
28.-29.9.2019valintakilpailuTTKLauri

5.9.2019

 Tulokset

LOKAKUU

19.-20.10.ValintakilpailuETKEetu

23.9.2019

Vera

Musiikit MP3Tulokset
19.-20.10.ValintakilpailuSaTuOona, Emilia, Aada

23.9.2019

Mervi

 Tulokset
19.-20.10.KutsukilpailuSaTuHenkku, Emma, Linda, Maija, Saga, Nita

2.10.2019

Mervi

 Tulokset
27.10.KutsukilpailuMLIda, Viola, Siiri M., Nea, Silja, Vappu, Peppi-Lotta, Sanni, Ronja, Marianne, Sofia, Ursula, Olivia

25.9.2019

Mervi

 Tulokset
27.10.KutsukilpailuKeuPaKaroliina1.10.2019 Tulokset

MARRASKUU

2.11.KutsukilpailuHaTaLMaija, Saga, Aada, Oona, Emilia, Emma, Linda, Henkku, Ronja, Sanni, Lauri, Nita

5.10.2019

Mervi

Musiikit MP3Tulokset
3.11.KutsukilpailuKKJTViola, Siiri M., Nea, Ursula, Peppi-Lotta, Vappu, Marianne, Ida V.

5.10.2019

Mervi

 

Tinttien tulokset

 Muut tulokset

9.-10.11.ValintakilpailuJoKaEetu

6.10.2019

Mervi

 Tulokset
8.-9.11.KutsukilpailuJoKaSaga, Maija, Oona, Emilia

22.10.2019

Mervi

 Tulokset
11.-13.11.Tallinn TrophyISULauri

12.8.2019

Mervi

Live streamTulokset
16.-17.11.ValintakilpailuHeiTaHenkku, Emma, Linda

15.10.2019

Mervi

 Tulokset
16.-17.11.SB-kilpailuHeiTaNita

23.10.2019

Mervi

 Tulokset
24.11.AluekilpailuLRLIda, Serafiina, Viola, Siiri M., Silja, Nea, Marianne, Vappu, Peppi-Lotta, Sanni, Ronja

25.10.2019

Vera

Musiikit MP3 
30.11.-1.12.ValintakilpailuKuLSOona, Emilia, Aada

10.11.2019

Mervi

Musiikit MP3 
30.11.-1.12.KutsukilpailuKuLSSaga, Maija, Emma, Linda, Henkku, Nita

10.11.2019

Mervi

Musiikit MP3 
7.-8.12.ValintakilpailuRauTLEetu

15.11.2019

Mervi

Musiikit MP3 

JOULUKUU

14.-15.12.SM-kilpailutHSKLauri

15.11.2019

Mervi

Musiikit MP3 
    

 

  
    

 

  
    

 

  

TAMMIKUU 2020

4.-6.1.Crystal CupMLSaga, Maija, Emma, Linda, Henkku, Nita, Aada, Oona, Emilia, Lauri, Eetu, Ida, Serafiina, Olivia, Viola, Siiri, Silja, Nea, Marianne, Peppi-Lotta, Sanni, Ronja, Ursula, Karoliina

 

  
11.-12.1.ValintakilpailuKKJTHenkku, Emma, Linda

15.12.2019

Mervi

  
11.-12.1.SB-kilpailuKKJTNita

15.12.2019

Mervi

  
14.-18.1.13th Europa Cup Skate HelenaBelgradLauriMerviLive stream 
18.-19.1.AluekilpailuKTLIda, Serafiina, Olivia, Viola, Siiri M., Silja, Nea, Marianne, Vappu, Peppi-Lotta, Sanni, Ronja, Ursula

5.1.2020

  
25.-26.1.ValintakilpailuKooveeAada, Oona, Eetu

5.1.2020

  
    

 

  
    

 

  
 

 

  

 

  

HELMIKUU

2.2.KutsukilpailuLRLIda, Viola, Siiri, Serafiina, Olivia, Silja, Nea, Vappu, Marianne, Peppi-Lotta, Ronja, Sanni

2.1.2020

Vera

  
6.-9.2.PM-kilpailutStavanger NORLauri   
8.-9.2.AluemestaruuskilpailutJoKaHenkku, Emma, Linda, Emilia, Eetu, Oona, Aada, Nita, Maija, Saga

19.2.2020

Vera

  
13.-16.2.Tallink Hotels CupTallinnaIda, Viola, Silja, Eetu, Oona, Emilia

10.1.2020

Mervi

  
21.-23.2.IC-kilpailuRTLSaga, Maija, Emma, Linda, Henkku, Nita, Aada, Oona, Emilia, Lauri, Eetu, Ida, Serafiina, Olivia, Viola, Siiri, Silja, Nea, Vappu, Marianne, Peppi-Lotta, Sanni, Ronja, Karoliina, Ursula

6.1.2020

Mervi ja Vera

  
    

 

  

MAALISKUU

2.-8.3.

JMMISU TallinnaLauri

Mervi

  
8.3.KutsukilpailuSaTuIda, Serafiina, Olivia, Viola, Siiri, Silja, Nea, Vappu, Marianne, Peppi-Lotta, Sanni, Ronja

18.2.2020

Vera

  
14.-15.3.SM-kilpailu ja kultafinaaliLTLEetu, Aada

20.2.2020

Mervi

  
21.-22.3.LoppukilpailuNTL NurmijärviEmma, LInda

22.2.2020

Mervi

  
       
       

HUHTIKUU