Tuloksia kausi 10-11

Debytantit pojat ensimmäinen valinta HSK, Helsinki 27.11.2010

1 Hannes HARTIKAINEN KUTA 32.32
2 Lauri LANKILA ML 28.14

Taitajacup ja Kutsukilpailu, SaTu Savonlinna 21.11.2010

Aluenoviisit
1. Rosa Parkkinen ML 41.00
2. Maija Piiparinen LL 40.67
3. Jasmin Laukkarinen KouJT 35.00 
 

Aluedebytantit
1. Inga Forsman KuLS 39.33
2. Satu-Marja Halonen KuLS 35.00
3. Elmira Sakhina KouJT 32.33
4. Riina Seppäläinen ML 31.00

Tintit tytöt ja pojat
1. Mette Mutanen KoRe 25
2. Iina Rasimus ML 23
3. Ronja Mihailov ML 22
Luistelujärjestyksessä
Isabel Kämppi ML
Tiia Jämsä ML

Silmut B

1. Aulikki Kemppainen LL 40.00
2. Anna Tyyskä KouJT 39.00
3. Roosa Majander KouJT 38.33
---
10. Aurora Korhonen ML 27.67

Taitajat s. 99
1. Matilda Makkonen KoRe 20
2. Raita Pakkanen HaTaL 20
3. Sohvi Lehtinen KoRe 18
Luistelujärjestyksessä
Aino Vitikainen ML

Taitajat s.96-98
1. Kristiina Junter ML 44.67
2. Reetta Pakkanen HaTaL 42.33
3. Milla Honkala KoRe 40.67
---
5. Jenni Joensuu ML 36.67 erityismaininta: Upea tulkinta
6. Heidi Rahikainen ML 35.83 erityismaininta: Hyvä liuku
---
11. Janette Lotta ML 29.33
---
15. Jasmin Lindbohm ML 19.67


Taitajat s.95 ja vanhemmat
1. Karoliina Kirjavainen ML 49.33
2. Miisamari Jeskanen KoRe 46.67
3. Krista Kokki KuTa 43.33
---
9. Sanna Parkkinen ML 23.33

2. Silmu Cup, Keuruu 13.11.2010

Silmut A
1. Sanna NYKÄNEN KULs 28.84
2. Kaisla ILJIN LAP 28.71
3. Kiia MANNINEN LAP 28.20
---
11. Henriikka HONKANEN ML 22.42

Wasa Cup, Vaasa 12.-14.11.2010

Novice B
1. Eevi PAJULAHTI 45,76 Myllypuron Taitoluisteluklubi ry
2. Aino SALMINEN 45,10  ML
3. Aurora HELANTO 42,62 Espoon Taitoluisteluklubi ry
---
11. Henna KIRJAVAINEN 36,62 ML

Debs B
1. Jella RAUTIAINEN Helsingin Taitoluisteluklubi ry 45,67
2. Satu-Marja HALONEN Kuopion Luisteluseura 37,00
3. Lumi LIIKANEN Heinolan Isku ry 34,00
---
9. Riina SEPPÄLÄINEN Mikkelin Luistelijat ry 22,67 

Springs B 2000
1. Julie OLLIKAINEN Espoon Taitoluisteluklubi ry 47,33
2. Jenni HEINO Järvenpään Taitoluistelijat ry 41,33
3. Mia KOSKINEN Raision Taitoluistelijat ry 41,00
4. Emmi RANTAMÄKI Porin Taitoluistelu ry 37,67
5. Eveliina SOPANEN Mikkelin Luistelijat ry 37,67

Junior B, Lo + Vo
1. Petra LEHTINEN LTL 87,64 
2. Linda TENHU Heil 83,82 
3. Selja KÄRNÄ JTL 81,08 
4. Liisa LÄTTI Koo-V 78,23 
5. Petra KÄHÖNEN ML 75,80  

Chicks
1. Ilona ANTTONEN Turun Riennon Taitoluistelu 44,00
2. Nea HASSINEN Mikkelin Luistelijat ry 37,50
3. Hilja KANGAS Seinäjoen Taitoluistelijat 37,50
Luistelujärjestyksessä:
Iina RASIMUS Mikkelin Luistelijat ry

Minikarnevaalit, Kuta Leppävirta 7.11.2010

Tintit, tytöt
1. Nea Hassinen ML 21
2. Pinja Puruskainen JoKa 20
3. Sanni-Kaisa Hokkanen JoKa 17
Luistelujärjestyksessä
Isabel Kämppi ML

Silmut B
1. Saara Ruotsalainen KuTa 48.50
2. Anniina Simonen KuTa 47.00
3. Aulikki Kemppainen LL 42.00
---
6. Eveliina Sopanen ML 32,50
7. Aurora Korhonen ML 30,50


Taitajat
1. Krista Kokki Kuta 26.5
2.Sanni Pietarinen SaTu 18,5
3. Johanna Putkuri JoKa 18
Luistelujärjestyksessä:
Aino Vitikainen ML

SM Noviisit II lohkon 1. valintakilpailu, Kuta Kuopio 6.-7.11.2010

1. Nelma Hede ESJT 106.75
2. Nanna Föster ESJT 98.67
3. Alisa Efimova LrTl 96.86
---
22. Aino Salminen ML 72.63
yht. 43 luistelijaa 

Kansalliset Juniorit I lohkon 1. valintakilpailu 30.-31.10.2010 Tampere KooVee 

LO + VO
1.Vera Petramaa Hämeenlinnan Taitoluistelijat 87,54
2. Tanja Jaska Skating Team Raisio 83,54
3. Marjo Karhu KuTa 83,01
---
10. Petra Kähönen ML 71,44
Yht. 21 luistelijaa

Kaikki tulokset

Kutsukilpailu 17.10.2010 Kouvola, KouJT 

Aluedebytantit
1. Veera Saarelainen TL 39.33
2. Elmira Sakhina KouJT 34.33
3. Riina Seppäläinen ML 29.83
Yht. 4 luistelijaa 

Silmut B
1. Anna Tyyskä Koujt 43.00
2. Susan Sahala KoRe 41.00
3. Pauliina Koskinen TL 39.67
---
9. Eveliina Sopanen ML 35.00
Yht. 23 luistelijaa

Kutsukilpailu ja itäisen alueen 1. silmucup 3.10.2010 Lappeenranta

Silmut A, tytöt
1. Tiia Lehtinen LL 37.76
2. Kia Waren EsJT 35.51
3. Henna-Riikka Turppo LL 31.67
---
10. Henriikka Honkanen ML 26.15
Yht. 17 luistelijaa

Silmut A, pojat
1. Lauri Lankila ML 28.85
2. Santeri Nogelainen LL 28.78
3. Aleksi Nenonen LL 22.81
Yht. 3 luistelijaa

Noviisit
1. Siiri Koutola KuLS 41.60
2. Nea Pitkänen LL 39.17
3. Henna Hallikainen KuLS 38.68
4. Henna Kirjavainen ML 35.25
Yht. 4 luistelijaa

Kutsukilpailu ja itäisen alueen 1. taitajacup 3.10.2010 Mikkeli

Tulokset