Tuloksia kausi 12-13

Kutsukilpailu 23.3.2013 LTL

Tintit 2006 ja nuoremmat
1. Helmiina Saarikunnas LTL 18.00
2. Jade Leikas ML 16.50
3. Emilia Utriainen LTL 15.67
......
Eetu Valtola ML "Laadukkaat liu'ut"
Emmi Turunen ML

Tintit 2004-2005
1. Vilma Uusipakka LTL 25.00
2. Sara Kajava LTL 24.67
3. Nora Koskela-Koivisto 24.67
.......
Siiri Lahtinen ML
Marianne Kirjavainen ML
Venla Ruonakangas ML
Tua Tolvanen ML
Inka Ruonakangas ML

 

Itäisen alueen ISU-sarjojen aluemestaruuskilpailut ja tähtisarjojen kutsukilpailut 10.3.2013 (ML)

Juniorit, tytöt
1. Noora Putkonen LL 35.08
2. Aino Salminen ML 31.34
3. Emilia Happonen KuLS 29.97

SM-noviisit, pojat
1. Lauri Lankila ML 32.58
2. Cristianas Volodinas LrTL 32.35

Noviisit, tytöt
1. Emma-Lotta Laakso JoKa 46.43
2. Vilma Virnes JoKa 44.36
3. Olivia Kuronen JoKa 43.52
......
8. Henriikka Honkanen ML 36.65

Silmut A, tytöt
1. Elisa Holappa LrTL 39.67
2. Tuulia Lahikainen LrTL 38.75
3. Minja Torniainen LL 34.99
.....
12. Ronja Mihailov ML 29.04
18. Nea Hassinen ML 23.86

Aluejuniorit, tytöt
1. Rosa Parkkinen ML 44.67
2. Kristiina Venäläinen KuLS 41.33
3. Emmi Matila KouJT 38.67

Aluenoviisit, tytöt
1. Sanni Pietarinen SaTu 41.50
2. Elina Sopanen ML 39.00
3. Arina Vichovats KTL 38.50
.....
6. Noora Solonen ML 31.50

Aluedebytantit, tytöt
1. Oona Aaltonen JäTL 45.33
2. Valma Karttunen SaTu 39.67
3. Veera Ruutana JäTL 38.67
4. Eveliina Sopanen ML 37.00

Minit
1. Milla Qvick KSK 49.67
2. Iina Rasimus ML 46.33
3. Janni Riekkinen KuLS 44.67
...........
7. Linda Korhonen ML 36.67
9. Isabel Kämppi ML 35.67
11. Tiia Jämsä ML 30.33
14. Ella Utriainen ML 26.33

 

Springs Carneval 1.-3.3.2013

Cubs 2003
1. Katri Kaijanniemi EVT 49.00
2. Ida Himilä EVT 48.00
3. Iina Rasimus ML 46.33

Chicks 2004
1. Daniela Lakner EVT 26.67
2. Janette Mettälä EVT 26.00
3. Jenni Popper VTL 23.00
.......
Ronja Parkkonen ML

Chicks 2005 and younger
1. Greta Laukala EVT 23.67
2. Nella Vierikko PTL 23.00
3. Susanna Makkonen KeLS 22.00
.......
Siiri Lahtinen ML "Ryhdikäs luistelu"
Sara Parkkonen ML

 

 

Stockholm Trophy 2013 23.-24.2.2013

Junior B Ladies
1. Eliska Hubackova ZLIN 96.02
2. Alexandra Filippova EKEVi 88.03
3. Veronica Azizova VallK 84.66
4. Aino Salminen ML 82.73

 

Kutsukilpailu 9.2.2013 HeiTa

Juniorit tytöt
1. Sanna Lemettinen HeiTa 55.22
2. Emilia Tahvanainen KooVe 51.75
3. Jutta Tuominen HeiTa 50.42
4. Petra Kähönen ML 48.52

 

SilmuCup 2.2.2013 KouJT

Silmut A tytöt
1. Aliisa Hokkanen KoRe 39.62
2. Tuulia Lahikainen LrTL 36.91
3. Elisa Holappa LrTL 35.54
_____
13. Nea Hassinen ML 22.84
14. Ronja Mihailov ML 22.57

 

Silmu cup ja kutsukilpailu 27.1.2013 SaTu

Silmut A, tytöt
1. Tuulia Lahikainen LrTL 39.68
2. Minja Torniainen LL 38.83
3. Maria Lahikainen LrTL 38.05
_____
8. Ronja Mihailov ML 29.33
11. Nea Hassinen ML 27.42

Juniorit tytöt
1. Petra Kähönen ML 32.17
2. Lotta Mecklin JoKa 28.77
3. Anastasia Nikolaeva KTL 26.71

Noviisit, tytöt
1. Kristiina Penttinen JoKa 47.09
2. Minttu Mecklin JoKa 44.23
3. Satu-Marja Halonen KuLS 43.26
_____
9. Henriikka Honkanen ML 35.08

Aluenoviisit tytöt
1. Tuuli Kärjä LeTaL 44.00
2. Arina Vichovats KTL 38.00
3. Elina Sopanen ML 37.33
_____
5. Noora Solonen ML 34.33

Aluedebytantit, tytöt
1. Valma Karttunen SaTu 48.67
2. Eveliina Sopanen ML 44.00
3. Alina Räihä KTL 39.67

Minit 2003
1. Riina Loikala LL 46.00
2. Maria Tcherenkova LrTL 45.00
3. Iina Rasimus ML 42.67

Tintit 2005, tytöt
1. Aino-Maija Markkanen LeTaL 27.00
2. Elviira Vartiainen LeTaL 26.67
3. Sofia Nippolainen KuLS 24.67
_______
Siiri Lahtinen ML

 

Junioreiden 2.vk OLK

Juniorit, tytöt
1. Oona Mehtälä OLK 100.99
2. Pauliina Haapakoski OLK 100.76
3. Wilma Vierimaa OLK 87.03
________
6. Petra Kähönen ML 82.06

 

Tinttiparaati KouJT

Minit 2003
1. Jenna Knuutila KSK 50.67
2. Maria Tchernkova LrTL 44.00
3. Saara Niittymäki SaTu 42.00
4. Isabel Kämppi ML 40.00

Minit 2004 ja myöhemmin syntyneet
1. Milla Qvick KSK 54.00
2. Vasilisa Ponomareva LrTL 51.33
3. Linda Korhonen ML 37.00 

Tintit, pojat
1. Antti Arikainen KoRe 16.00
2. Eetu Valtola ML 12.33 

Tintit 2004
1. Olivia Hentunen KSK 26.67
2. Vera Arikainen KoRe 23.67
3. Sanni Ripatti ML 22.33
___________
Tua Tolvanen ML
Anna Kuolimo ML
Ronja Parkkonen ML

Tintit 2005
1. Aino-Maija Markkanen LeTaL 27.00
2. Kristiina Neznaeva KoRe 26.00
3. Elviira Vartiainen LeTaL 25.67
______
Inka Ruonakangas ML
Emilia Hänninen ML
Marianne Kirjavainen ML "Iloinen Esitys"
Silja Hämäläinen
Venla Ruonakangas
Siiri Lahtinen

Tintit 2006
1. Oona Kauppinen KSK 27.67
2. Frida Pajula LrTL 22.67
3. Alisa Zelytina SaTu 18.00
........
Emmi Turunen ML
Jade Leikas ML "Hieno ikkunaliuku"
Silja Valtola ML
Sara Parkkonen ML

SM-noviisit 2.vk KuLS

SM-juniori, pojat
1. Cristianas Volodinas LrTL 93.63
2. Aleksi Nenonen LrTL 74.26
3. Lauri Lankila ML 71.68

Crystal Cup 4.-6.1.2013 (ML)

Junior B ladies
1. Jennimari Partanen FIN 84.05
2. Anni Lindqvist FIN 83.18
3. Aino Salminen FIN 82.94

Novice A boys
1. Kirill Samsonenko RUS 96.30
2. Lauri Lankila FIN 81.50

Novice B girls
1. Polina Vlasova RUS 52.85
2. Viktoria Spashko RUS 52.20
3. Aurora Helanto FIN 50.14
........
29. Henriikka Honkanen FIN  31.87

Novice C girls
1. Sofia Gologhova Sdusshor Kolpino RUS 40.00
2. Siiri Turunen TTK FIN 38.67
3. Annukka Mäkinen HeiTa FIN 37.67
.....
7. Elina Sopanen ML FIN 30.33
8. Noora Solonen ML FIN 30.00
13. Riina Seppäläinen ML FIN 24.00

Debs C girls
1. Alina Supyan Sankt-Petersburg Sdushor RUS 52.67
2. Evgenia Titova Olympic Hopes St.Petersburg RUS 50.67
3. Elena Mironchik Sankt-Petersburg Sdushor RUS 48.33
.......
20. Eveliina Sopanen ML FIN 30.00
26. Aino Vitikainen ML FIN 26.33

Springs B 2002 and younger girls
1. Lotta Loimusto EVT FIN 46.00
2. Moona Kinnunen LL FIN 44.33
3. Essi Eriksson EVT FIN 42.67
......
8. Nea Hassinen ML FIN 37.67 "Clean Skating skills"

Cubs 2003 girls
1. Henni Lohikoski EVT FIN 49.33
2. Ronja Mihailov ML FIN 44.33
3. Alina Rusakova Dynasty RUS 42.33
    Iina Rasimus ML FIN 42.33
......
23. Ella Utriainen ML FIN 27.67 "Beautiful Camel Spiral"
30. Isabel Kämppi ML FIN 25.50
31. Tiia Jämsä ML FIN 25.33

Chicks 2004 girls
1. Sanni Ripatti ML FIN 22.67
2. Linda Korhonen ML FIN 22.50

3. Silja Ratilainen JoKa FIN 18.33
.....
Tua Tolvanen "Excellent catch-foot spiral"
Anna Kuolimo
Ronja Parkkonen

Chicks 2005 girls
1. Margarita Mersiyanova Blue bird sport school RUS 25.00
2. Varvara Presniyakova Dinasty RUS 23.00
3. Lana Li Dinasty RUS 22.17
........
Silja Hämäläinen ML FIN
Ella Turunen ML FIN
Emilia Hänninen ML FIN
Venla Ruonakangas ML FIN
Siiri Lahtinen ML FIN
Inka Ruonakangas ML FIN
Marianne Kirjavainen ML FIN

Chicks 2006 and younger girls
1. Oona Kauppinen KSK FIN 19.00
2. Elina Manikainen ML FIN 18.67
3. Frida Pajula LrTL FIN 17.83
........
Elina Lappalainen ML FIN
Peppi Mihailov ML FIN
Sara Parkkonen ML FIN
Emmi Turunen ML FIN
Jade Leikas ML FIN
Katriina Pekonen ML FIN

Chicks Boys
1. Antti Arikainen KoRe FIN 15.33
2. Eetu Valtola ML FIN 9.83

 

PikkuTinttien Kisa 9.12.2012 (ML)                     Kuvia kisoista

K2Flippi, pojat
1. Eetu Valtola ML 16.00

K2 Flippi, tytöt
1. Marianne Kirjavainen ML 18.75
2. Venla Ruonakangas ML 17.50
3. Jade Leikas ML 16.25
Ella Turunen ML
Inka Ruonakangas ML
Tua Tolvanen ML

K3
1. Elina Lappalainen ML 18.50
2. Peppi Mihailov ML 17.50
3. Sara Parkkonen ML 16.00
Julia Polishuk ML
Emmi Turunen ML
Vlada Baranova ML

K4
1. Katriina Pekonen ML 14.00
2. Aino Nyyssönen ML 13.50
3. Aada Korhonen ML 13.50
Venla Härkönen ML
Sanni Kauppinen ML
Silja Valtola ML
Nita Pöyry ML
Siiri Väisänen ML

 

Itsenäisyyspäivän kutsukilpailu 6.12.2012 (JyTLS)

Aluenoviisit
1. Sanni Tapola KouJT 38.67
2. Annukka Mäkinen HeiTa 38.00
3. Elina Sopanen ML 38.00

Aluedebytantit
1. Enni Saarikko TL 45.67
2. Olivia Horjamo TL 44.67
3. Valma Karttunen SaTu 44.33
........
7. Eveliina Sopanen 36.33

Tintit 2005 ja nuoremmat, pojat
1. Eetu Valtola ML 17.33

Tintit 2005 ja nuoremmat, tytöt
1. Emilia Hänninen ML 25.67
2. Minna Lehtonen JyTLS 23.00
3. Silja Hämäläinen ML 21.33
...........
Venla Ruonakangas ML Erityismaininta Kauniit ja monipuoliset liu'ut
Jade Leikas ML
Inka Ruonakangas ML
Siiri Lahtinen ML

Tintit 2004 
1. Iida Sinkkonen KouJT 28.67
2. Linda Korhonen ML 25.67
3. Sanni Ripatti ML 24.67
.........
Tua Tolvanen ML
Ronja Parkkonen ML

Silmut A
1. Karoliina Kortesoja TL 51.33
2. Laura Siimes KouJT 48.00
3. Jessika Nieminen JyTLS 47.67
........
8. Nea Hassinen ML 39.33

Minit 2003
1. Riina Loikala LL 52.33
2. Anetta Rönkkö TL 48.33
3. Ronja Mihailov ML 48.00
4. Iina Rasimus ML 47.67 Erityismaininta Luistelit kauniisti musiikkiin
........
6. Isabel Kämppi ML 40.33
13. Tiia Jämsä ML 32.67
19. Ella Utriainen ML 29.00 Erityismaininta Upea vaaka

 

Noviisien II lohkon 1. valintakilpailu 2.12.2012 (KouJT)

1. Tiia Loppi SeiTL 53.73
2. Aino Kyllönen TL 51.44
3. Sanna Makkee VLK 49.33
.........
26. Henriikka Honkanen ML 33.35

Varala Santa Claus (Tampere)

Chicks
1. Aava Hyyti EVT 24.00
2. Jade Turunen EVT 23.67
3. Sara Kajava LTL 22.17
.........
8. Linda Korhonen ML 20.33 Erityismaininta Hieno musiikkiin luistelu
10. Sanni Ripatti ML 19.83

Cubs 2003
1. Henni Lohikoski EVT 52.67
2. Katri Kaijanniemi EVT 48.00
3. Milla Qvick KSK 47.67
.......
5. Ronja Mihailov ML 45.33 Erityismaininta Lennokkaat ja siistit hypyt
10. Iina Rasimus ML 42.00

Kutsukilpailu 18.11.2012 (SaTu)

Aluenoviisit
1. Sanni Tapola KouJT 40.67
2. Tuuli Kärjä LeTaL 40.67
3. Arina Vichovats KTL 38.00
.........
6. Noora Solonen ML 26.33

Minit
1. Milla Qvick KSK 52.00
2. Kristiana Punina LL 48.00
3. Tiia Suppala KouJT 45.67
.......
5. Ronja Mihailov ML Erityismaininta Laadukkaat siirtymiset
14. Tiia Jämsä ML
21. Ella Utriainen ML

 

SM-noviisien 1. valintakilpailu (RauTL)

SM-noviisi, pojat
1. Cristianas Volodinas LrTL 89.44
2. Aleksi Nenonen LrTL 75.15
3. Lauri Lankila ML 70.68
4. Mikko Finne HSK 68.89

SilmuCup ja Kutsukilpailu 11.11.2012 (KuLS)

Silmut A
1. Laura Siimes KouJT 32.51
2. Nea Järvelin KuLS 32.34
3. Inka Rautio KuTa 31.64
............
8. Nea Hassinen ML 26.24

Noviisit, tytöt
1. Roosa Majander KouJT 46.00
2. Satu-Marja Halonen KuLS 42.58
3. Kristiina Penttinen JoKa 41.90
......
9. Henriikka Honkanen ML 36.33

Juniorit, tytöt
1. Hanna Karkulehto KuLS 57.15
2. Riikka Tullila JäTL 55.98
3. Elli Miina JoKa 51.53
....
6. Petra Kähönen ML 47.48

Tuhansien tähtien kilpailu 3-4.11.2012 (KouJT)

Tintit 2004
1. Linda Korhonen ML 26.00
2. Sinea Konster KouJT 21.67
3. Iida Sinkkonen KouJT 21.00
.......
Ronja Parkkonen ML
Sanni Ripatti ML Erityismaininta Kauniit Liuút
Anna Kuolimo ML

Tintit 2005 ja Nuoremmat
1. Sara Simola LrTL 19.33
2. Kristiina Neznaeva KoRe 19.33
3. Jasmin Turunen LrTL 12.00
.......
Peppi Mihailov ML
Emilia Hänninen ML Erityismaininta Hyvä ritti-ritti
Marianne Kirjavainen ML
Silja Hämäläinen ML
Ella Turunen ML
Siiri Lahtinen ML

Minit 2003
1. Tiia Suppala KouJT 40.33
2. Iina Rasimus ML 36.33
3. Maria Tcherenkova LrTL 36.00
.....
8. Ronja Mihailov ML 32.67 Erityismaininta Ilmava Axel
11. Isabel Kämppi ML 29.33

Taitajat -99 ja myöhemmin syntyneet
1.Miisamari Jeskanen KoRe 43.00
2. Matleena Puhakka HaTaL 41.67
3. Karoliina Pousi HaTaL 37.00
....
5. Kristiina Junter ML 35.50 Erityismaininta Kaunis linjeeraus

Aluejuniorit
1. Rosa Parkkinen ML 47.17
2. Anniina Pasi HaTaL 38.00
3. Ella Holopainen OTK 35.67

Aluenoviisit
1. Vivi Malmivuori HTK 47.67
2. Emilia Kettunen HTK 39.67
3. Nonna Linnanmäki OTK 37.00
........
8. Elina Sopanen ML 29.00 Erityismaininta Hyvin tehdyt hypyt
10. Riina Seppäläinen ML 27.00
15. Noora Solonen ML 25.00

Aluedebytantit
1. Valma Karttunen SaTu 38.00
2. Heidi Koskinen TL 37.67
3. Daniela Kumlin HTK 36.00
........
6. Eveliina Sopanen ML 30.33
14. Aino Vitikainen ML 22.33

Juniorien valintakilpailu 27.-28.10.2012 (JTL)

1. Oona Mehtälä OLK 95.38
2. Pauliina Haapakoski OLK 91.96
3. Elina Kuutti LTL 88.96
........
8. Aino Salminen ML 78.22

Kutsukilpailu 21.10.2012 (JyTLS)

Minit 2003
1. Iina Rasimus ML 26.00
2. Lotta Raunio JäTL 24.00
3. Isabel Kämppi ML 24.00

Tintit
1. Janni Riekkinen KuLS 28.25
2. Elina Manikainen ML 22.25
3. Emilia Hänninen ML

Kutsukilpailu 14.10.2012 (ML)

Juniorit, tytöt
1. Hanna Karkulehto KuLS 54.96
2. Petra Kähönen ML 53.08
3. Noora Putkonen LL 51.86
........
5. Aino Salminen ML 49.34

Noviisi, tytöt
1. Minttu Siponen JoKa 47.50
2. Aurora Helanto ETK 47.40
3. Inka Manninen LrTL 42.46
.........
15. Henriikka Honkanen ML 28.34

A-Silmu, tytöt
1. Evilla Kapanen KSK 35.37&
2. Tuulia Lahikainen LrTL 34.97
3. Alexandra Limnell ETK 34.41
.......
15. Nea Hassinen ML 22.99

SM-noviisi,pojat
1. Lauri Lankila ML 26.68
2. Aleksi Nenonen LrTL 20.94

Aluejuniori, tytöt
1. Kristiina Venäläinen KuLS 41.00
2. Emmi Mattila KouJT 36.00
3. Jasmin Laukkarinen KouJT 35.67

Aluenoviisi,tytöt
1. Sanni Tapola KouJT 44.00
2. Arina Vichovats KTL 41.67
3. Jenny-Rosa Mattila HTK 40.33
.........
6. Riina Seppäläinen ML 31.00

Aluedebytantti, tytöt
1. Valma Karttunen SaTu 42.33
2. Elina Lehtisalo KouJT 39.33
3. Eveliina Sopanen ML 38.00
......
7. Aino Vitikainen ML 28.67

Tintit, tytöt
1. Linda Korhonen ML 25.00
2. Aino-Maija Markkanen LeTaL 24.00
3. Sara Simola LrTL 24.00
..........
Anna Kuolimo ML Erityismaininta Reipas esitys
Elina Manikainen ML
Silja Hämäläinen ML
Emilia Hänninen ML
Sanni Ripatti ML Erityismaininta Lennokas Flippi-Tulppi

Minit, tytöt
1. Ronja Mihailov ML 46.00
2. Iina Rasimus ML 42.33

3. Riina Loikala LL 42.00
.......
7. Isabel Kämppi ML 37.67
12. Ella Utriainen ML 30.00 Erityismaininta Hieno vaakaliuku
18. Tiia Jämsa ML 25.67

Hyria Skating 28.9.2012 (HTL)

Chicks 2004
1. Elizaveta Efimenko HaTaL 50.00
2. Linda Korhonen ML 47.33
3. Sanni Ripatti ML 44.00

Cubs 2003
1. Sofia Ruuttunen HTL 49.67
2. Ilona Kuusisto PoriTa 46.33
3. Mette Mutanen KoRe 45.33
.......
6. Ronja Mihailov ML 43.33

Springs B
1. Alexandra Zhovtobryukh JyTLS 50.67
2. Lilli Hanhinen TapTL 49.67
3. Anastasia Väinölä TapTL 46.33
........
9. Nea Hassinen ML 41.00

Kutsukilpailu 8.9.2012 (LrTL)

Tintit
1. Janni Riekkinen KuLS 25.00
2. Elizaveta Efimenko HaTaL 23.67
3. Sara Simola LrTL 22.33
..........
Linda Korhonen ML Erityismaininta Korkeat hypyt
Sanni Ripatti