Tuloksia kausi 04-05

Kutsukilpailut 13.2.2005 Mikkeli

TULOKSET

Ensimmäisen kauden MINIT

Päivän esittäjä:  KLINOVITSKAJA Arina       KTL   

Parhaat piruetit: VIRKALAHTI    Anette      KeupaHT

Parhaat liu'ut: JÄRVINEN      Saara       JoKa  

PULLI         Iina        KTL    
HÄKKINEN      Veera       KuLS   
TUOMENOKSA    Alisa       LrTL   
TIIK          Hege        LrTL   
LINNARANTA    Linda       JyTLS  
NIEMISTÖ      Katri       JyTLS  
NOGELAINEN    Kaija       LrTL   
KARHU         Bettina     JoKa 
KAIHARJU      Anni        KoRe   
RIIHIMÄKI     Anni        KoRe   
UUSNÄKKI      Alina       KoRe   
PÖNTINEN      Kerttu      JyTLS  
VENÄLÄINEN    Kristiina   KuLS   
KOUZNEZOVA    Elina       KTL    
KISKONEN      Netta       LrTL   
TEPPONEN      Netta       KuLS   
SALMINEN      Aino        ML     
VIRENIUS      Vilma       JyTLS 


MINIT                       

Päivän esittäjä: Laura Hyyryläinen ML

Parhaat piruetit: Maija Häkkinen LL

Parhaat liu'ut: Alisa Koikkalainen LrTL

PITKÄNEN      Nea         JyTLS  
TIIHONEN      Reetta      KuLS  
LAUKKANEN     Reetta      KuTa  
SHEMEIKKA     Silja       LL    
HAPPONEN      Emilia      KuLS  
MARKKANEN     Jenni       ML     
HÄKKINEN      Eveliina    KoRe  
HAKULI        Mona        ML    
JOKINEN       Jonna       ML        
LUOKKALA      Jonna       KTL   
HAPPONEN      Sonja       KuTa   
NENONEN       Tanja       LrTL  
JESKANEN      Miisamari   KoRe    
LIUS          Nelli       KeupaHT
HILTUNEN      Janika      JoKa  
TIMONEN       Meri        KoRe  
AALTOKALLIO   Milla       LrTL  
TULLILA       Rikka       KeupaHT
KARHU         Melina      JoKa  
KORHONEN      Hennariina  KuLS  


HOPEASILMUT                 

1. Ikonen Ronja LL

2. Karppinen Karoliina LL

3. Martikainen Piamaria LL

4. Tuuva Olivia LL

5. Kirvesniemi Sanna LrTL

KETOLA        Meri        KeupaHT

TURUNEN       Anna        KoRe  
LAITINEN      Susanna     ML    
KÄHÖNEN       Petra       ML    
JAUHIAINEN    Milla       KuTA  
KAUPPINEN     Henna       KeupaHT
KORHONEN      Heidi       KuLS   
KEKOMÄKI      Ninna       JoKa   
PARTANEN      Jennimari   KuTA  
KARHU         Rosa        LL     
SUVIKAS       Salli       KoRe  
MÄKELÄ        Elli-ilona  JyTLS  
OIKARINEN     Iida        JyTLS 
KUNTOLA       Heidi       LrTL  
PUUSTINEN     Tiina       ML     
         

KULTASILMUT                 

1. HEIKURA       Ada         JoKa   

2. KUNTOLA       Henna       LrTL  

3. VÄYRYNEN      Heidi       JoKA   

4. SUUTARI       Veera       ML   

5. HALONEN       Maria       JoKa   

PEKONEN       Milla       LrTL  
KAUKIAINEN    Iina        KoRe    
SÄDE          Matilda     KTL    
KARHU         Marjo       KuTa  
JUURA         Iida-Lotta  KTL   
VIRTANEN      Anni        LrTL  


TANSSISARJA

            
1.  HYYRYLÄINEN Laura PUUSTINEN Tiina ML

Kummiluokan valinta:   JÄRVINEN Minja HÖLTTÄ Elina ML     

POIKONEN Aino SALMIJÄRVI Salla JyTLS
KÄHÖNEN Petra LAITINEN Susanna ML  
HAKULI Mona SALMINEN Aino ML       


TAITAJAT                 

Paras kokonaisuus: NORTAMAA      Ursula      KoRe 

Iloisin tsemppari:  HÄMÄLÄINEN    Anni        KuTa   ´

Persoonallisin suoritus: KOKKI         Krista      TTLS   


KOIVISTO      Salla       KuTa  
UIMONEN       Riikka      KoRe  
PERÄTALO      Anniina     KTL   
HALME         Meri        KoRe  
WALDEN        Veera       TTLS   
NYYLA         Paula       ML    
RUOTSALAINEN  Kati        KuTa   
RUUSKANEN     Sanna       TTLS  
KOSKI         Janiina     KTL   
HAUHIA        Minna       KoRe  
TOLJANDER     Heidi       KeupaHT
VIRTANEN      Minttu      KTL   
LIUS          Milla       KeupaHT
RISSANEN      Riina       KuTa  
KINNUNEN      Sini-Kaisu  TTLS   
KUTVONEN      Mira        TTLS  
VIRTANEN      Elina       KTL    
SEPPÄNEN      Katju       TTLS  
TULONEN       Soila       KeupaHT
KOIVIKKO      Johanna     KTL   


NOVIISIT                


                 1  RYTKÖNEN      Veera       JyTLS 
                 2  KALJUNEN      Senni       LrTL  
                 3  HÖLTTÄ        Elina       ML      
                 4  HYRKKÄNEN     Katja       ML      
                 5  JALKANEN      Tuija       ML  

JUNIORIT                


                 1  JÄRVINEN      Minja       ML    
                 2  NISKANEN      Essi        ML    

 

 

Kutsukilpailut Kouvola 6.1.2005

Taitajat (alle 12-v):

  1. Noora Roos KTL
  2. Johanna Koivikko KTL
  3. Henna Rasi KoRe
  4. Paula Nyyla ML

10 luistelijaa

Juniorit lyhytohjelma

  1. Salla Joukanen KTL
  2. Johanna Kostia ETK
  3. Karoliina Helanto HSK 
  4. Helena Stenbacka ETK, Laura Lajunen JTL
  5. Jenni Lantta KTL
  6. Viivi Finni HEII
  7. Rina Lahtinen ETK  
  8. Kiira Koskela KATA
  9. Minja Järvinen ML
  10. Laura Koskinen HSK
  11. Jenni Veijalainen ETK 
  12. Liisa Antikainen JTL
  13. Veera Hirvi HYTL 
  14. Essi Niskanen ML
  15. Ida Heikura HSK

Kutsukilpailut ja silmucupin 2. osakilpailu Jyväskylä 6.12.2004

Minit, tytöt

Paras kokonaisuus: Janette Palmi, JyTLS

Muut luistelujärjestyksessä

  • Nea Pitkänen, JyTLS
  • Nelli Lius, KeuHT
  • Ilona Kylmälä, KuTa
  • Jonna Luokkala, KTL
  • Hennariina Korhonen, KuLS
  • Laura Hyyryläinen, ML
  • Mitra Muridiyazd, JyTLS
  • Maija Häkkinen, LL
  • Elisa Korhonen, JoKa

Noviisit, tytöt

  1. Larissa Pääkkönen, LL
  2. Veera Iljin, JoKa
  3. Iiris Hatakka, JoKa
  4. Taru Heiskanen, JoKa
  5. Henrika Myllys, LL
  6. Sanna Tuunila, LL
  7. Kirsi Keinänen, JoKa
  8. Suvi Kemppi, LL
  9. Joanna Vilkman, STR
  10. Annika Hokkanen, ML
  11. Elina Hölttä, ML
  12. Katja Hyrkkänen, ML
  13. Veera Rytkönen, JyTLS
  14. Jenna Issakainen, JoKa
  15. Taru Uusitalo, STR
  16. Tuija Jalkanen, ML

Hopeasilmut, tytöt

  1. Piamaria Martikainen, LL
  2. Elli Miina, JoKa
  3. Noora Kröger, KuLS
  4. Pauliina Kuhmonen, JyTLS
  5. Nina Rönkkönen, JyTLS
  6. Iida Oikarinen, JyTLS
  7. Anna Hatzitoliou, JyTLS
  8. Milla Jauhiainen, KuTa
  9. Elli-Ilona Mäkelä, JyTLS
  10. Susanna Laitinen, ML
  11. Henna Kauppinen, KeupaHT

Kultasilmut, tytöt

  1. Niina Tuunila, LL
  2. Heidi Väyrynen, JoKa ja
  3.  Anni Virtanen, LrTL
  4. Ada Heikura, JoKa
  5. Veera Suutari, ML
  6. Henna Kuntola, LrTL
  7. Anna Chistyakova, LL
  8. Jasmi Matikainen, LrTL
  9. Janina Levänen, LL
  10. Matilda Säde, KTL
  11. Milla Pekonen, LrTL
  12. Rebekka Teerijoki, JyTLS
  13. Iida-Lotta Juura, KTL

Ensimmäisen vuoden minit, tytöt

Paras kokonaisuus: Arina Klinovitskaja, KTL

  • Irene Dimakides, JyTLS
  • Katri Niemistö, JyTLS
  • Linda Linnaranta, JyTLS
  • Eveliina Savolainen, JyTLS
  • Sanni Koskinen, JyTLS
  • Vilma Virenius, JyTLS
  • Essi Korhonen, JyTLS
  • Milla Seppälä, JyTLS
  • Elisa Niininen, JyTLS
  • Veera Tunturi, STR
  • Mona Hakuli, ML
  • Anette Virklahti, KeupaHT
  • Henna Kröger, KuTa
  • Kerttu Pöntinen, JyTLS
  • Henna Kotkansalo, JyTLS
  • Sonja Ässämäki, JyTLS

Noviisien 2. lohkon 1. valintakilpailu Mikkeli 28.11.2004

  1. VALANDER Jenna RTL           
  2. ILJIN Veera JoKa         
  3. PÄÄKKÖNEN Larissa LL            
  4. TANNER Meri HOT           
  5. KEINöNEN Kirsi JoKa          
  6. SILLANAUKEE  Erika Koo-Vee       
  7. HATAKKA  Iiris JoKa          
  8. KALJUNEN Senni LrTL          
  9. ISSAKAINEN Jenna  JoKa         
  10. RYTKöNEN  Veera JyTLS      
  11. RAUHANEN Fanny  Koo-Vee     
  12. JOHANSSON Marianne TTK        
  13. MYLLYS Henrika LL         
  14. LEHMUS Salla TTK        
  15. LAAKSO  Marika  HOT         
  16. TUUNILA  Sanna  LL         
  17. HEISKANEN Taru JoKa       
  18. SALO Jenni  TTK        
  19. ORASMAA Annina HeiI        
  20. VAINIO Tiina  PTL         
  21. HOKKANEN Annika ML        
  22. KALLIO Camilla PTL     
  23. HYRKKÄNEN Katja ML        
  24. HÖLTTÄ Elina ML        
  25. JALKANEN Tuija ML        
  26. MEHTOLA Aino Varala  

Kansalliset juniorit 1. valintakilpailu 6. - 7.11.2004 Turku

Tulokset:

  1. Mariisa Luoto JTL
  2. Piia Välitalo JTL
  3. Laura Lajunen JTL
  4. Liisa Antikainen JTL
  5. Katariina Erho OLK
  6. Jemina Pomoell TTK

16. Minja Järvinen ML                                                                                       

18. Essi Niskanen ML

19. luistelijaa

6 ensimmäistä selvittivät tiensä loppukilpailuun.

Kutsukilpailut ja silmucup:n 1. osakilpailu 16.10.2004 Lappeenranta

Minit, tytöt


1. Silja Schemeikka LL
2. Rosa Karhu LL
3. Maija Niskanen KuLS
3. Liina Koponen KuLS
5. Maija Häkkinen

  • Laura Hyyryläinen ML
  • Jonna Jokinen ML
  • Jenni Markkanen ML
  • Mona Hakuli ML

yht.9

Kultasilmut, tytöt


1. Niina Tuunila LL
2. Heidi Väyrynen JoKa
3. Anni Virtanen LrTL
4. Henna Kuntola LrTL
5. Ada Heikura JoKa
6. Janina Levänen LL
7. Veera Suutari ML
8. Jasmi Hakkarainen JoKa
9. Anna Chistyakova LL
10. Milla Pekonen LrTL
10. Matilda Säde KTL
12. Jasmi Matikainen LrTL
yht.12

Hopeasilmut, tytöt


1. Piamaria Martikainen LL
2. Ronja Ikonen LL
3. Karoliina Karppinen LL
4. Olivia Tuuva LL
5. Noora Kröger KuLS
6. Tiina Puustinen ML
7. Heidi Korhonen KuLS
8. Petra Kähönen ML
yht.8

Noviisit, tytöt


1. Larissa Pääkkönen LL
2. Henrika Myllys LL
3. Senni Kaljunen LrTL
4. Sanna Tuunila LL
5. Suvi Kempi LL
6. Tuija Jalkanen ML
yht.6

Mikkelin Luistelijoiden kutsukilpailut  2.10.2004

Tulokset

Noviisit tytöt

  1. Turunen Maija KaTa
  2. Pääkkönen Larissa LL
  3. Hautala Sini LL
  4. Mäntyhlä Emmi KaTa
  5. Myllys Henrika LL
  6. Tuunila Sanna LL
  7. Mattila Laura KaTa
  8. Luoma-Aho Vilma TTLS
  9. Kemppi Suvi LL
  10. Hölttä Elina ML
  11. Rytkönen Veera JyTLS
  12. Kanerva Veera TTLS
  13. Jalkanen Tuija ML
  14. Hokkanen Annika ML
  15. Hyrkkänen Katja ML 

Juniorit tytöt, lyhytohjelma

  1. Parviainen Minna KaTa
  2. Lantta Jenni KTL
  3. Niskanen Essi ML
  4. Järvinen Minja ML
  5. Lumminen Johanna KTL

Hopeasilmut, tytöt

Paras esittäjä: Juura Iida-Lotta KTL                                                                               Paras Pyörijä: Ikonen Ronja LL                                                                                  Parhaat liu'ut: Suutari Veera ML

Muut osallistujat luistelujärjestyksessä

  • Tikka Linda TTLS
  • Oikarinen Iida JyTLS
  • Levänen Janina LL
  • Laihanen Nelli LL
  • Kähönen Petra ML
  • Tuuva Olivia LL
  • Puustinen Tiina ML
  • Christyakova Anna LL
  • Rönkkönen Nina JyTLS
  • Mäkelä Elli-Ilona JyTLS

Minit

Paras kokonaisuus: Martikainen Piamaria LL                                                               Parhaat liu'ut: Karila Ronja TTLS                                                                                Ilmavimmat hypyt: Schemeikka Silja LL

muut luistelujärjestyksessä:

  • Muridiyadz Mitra JyTLS
  • Hyyryläinen Laura ML
  • Karhu Rosa LL
  • Mehtäläinen Mette KeLS
  • Jokinen Jonna ML
  • Bjugg Adele KaTa
  • Kuhmonen Pauliina JyTLS
  • Hyttinen Ella KeLS
  • Hatzitoliou Anna JyTLS
  • Pitkänen Nea JyTLS

Axelittomat minit

Paras kokonaisuus: Häkkinen Maija LL                                                                        Parhaat liu'ut: Luokkala Jonna KTL                                                                                Ilmavimmat hypyt: Lius Nelli KeuPaHT                                                                           Iloisin tsemppari: Kirjavainen Henna KeLS

muut luistelujärjestyksessä:

  • Niininen Elisa JyTLS
  • Pöntinen Kerttu JyTLS
  • Savolainen Eveliina JyTLS
  • Ässämäki Sonja JyTLS
  • Torola Neea KeLS
  • Klinovitskaja Arina KTL
  • Lehtonen Roosa KeLS
  • Markkanen Jenni ML
  • Vihtilä Pauliina JyTLS
  • Niemistö Katri JyTLS
  • Tullila Riikka KeuPaHT
  • Hakuli Mona ML
  • Virenius Vilma JyTLS
  • Kotkansalo Henna JyTLS
  • Törnqvist Corinne KaTa
  • Korhonen Essi JyTLS
  • Koskinen Sanni JyTLS
  • Kouznezova Elina KTL
  • Linnaranta Linda JyTLS 

Taitajat

Paras kokonaisuus: Larkio Sanni TTLS                                                                          Iloisin tsemppari: Kirjavainen Karoliina KeLS                                                       Persoonallisin suoritus: Lius Milla KeuPaHT       

Muut luistelujärjestyksessä:

  • Toljander Heidi KeuPaHT
  • Siiskonen Annika ML
  • Kauppinen Henna KeuPaHT
  • Vuorinen Liisi ML
  • Ruuskanen Sanna TTLS
  • Nyyla Paula ML
  • Tulonen Soila KeuPaHT
  • Ketola Meri KeuPaHT