Tuloksia kausi 05-06

KUTSUKILPAILUT TUUSULA 17.9

JUNIORIT
       1 Marika Pölkki MTK
2 Hanna Juhola JTL

3 Henni Salmenmaa 

HSK
4 Minja Järvinen ML
5 Annika Nyman  TRT
6 Mia-Emilia Laakso            PoriTa
7 Nelli Virolainen TTLS
8 Cindy Helenius TRT
9 Tanja Luostari Jade
10 Taija Luostari Jade
11 Outi Jaanu Jade
12 Elina Leppänen TRT
13 Laura Tykkyläinen TTLS
14 Ida Heikura HSK

KUTSUKILPAILUT MIKKELI 2.10

 

MINIT -96 ja nuoremmat
Parhaat piruetit: Kaija NOGELAINEN      LrTL 
Parhaat liu’ut: Noora PUTKONEN LL
Ilmavimmat hypyt: Matvei TIKKA  LL
Aino  SALMINEN  ML
Heidi MESIÄINEN  ML
MINIT -94 ja 95
Parhaat piruetit: Tanja NENONEN  LL
Parhaat liu’ut: Juho PIRINEN LrTL
Ilmavimmat hypyt: Alisa TUOMENOKSA LrTL 
Jenni MARKKANEN                                   ML
KAARISILMUT
1 Hege TIIK  LrTL
2 Hanna KARKULEHTO KuLS
3 Sara TANSKANEN  KuLS
4 Laura HYYRYLÄINEN ML
5 Reetta TIIHONEN  KuLS
6 Jonna JOKINEN 

ML

KAKSOISSILMUT
1 Tiina PUUSTINEN  ML        
2 Liina KOPONEN       KuLS 
3 Janna TANSKANEN     KuLS 
4 Maija HÄKKINEN      LL
5 Elsa AIRAKSINEN    KuLS  
6 Rosa KARHU         LL  
7 Susanna LAITINEN    ML
8 Petra KÄHÖNEN       ML
DEBYTANTIT
1 Veera SUUTARI           ML
2 Niina TUUNILA             LL
3 Sini HAUTALA             LL
4 Michele KAATTARI       Heil
5 Pauliina MARTIKAINEN LL
6 Anna CHISTYAKOVA    LL
ALUENOVIISIT
1 Elina HÖLTTÄ          ML
2 Tuija JALKANEN       ML
3 Suvi KEMPPI            LL
3 Sofia FRANTSI          Heil
5 Annika KAIKKONEN   Heil
JUNIORIT
1 Viivi FINNI      Heil
2 Annika ORASMAA       Heil
3 Minja JÄRVINEN       ML

KUTSUKILPAILU LAPPEENRANTA 15.10

MINIT                            

tähtiarvostelu                                      
1. Klinoviskaja Arina KTL 20 tähteä
2. Pitkänen Nea JyTLS 19,5 tähteä
3. Nenonen Tanja LL 18,5 tähteä

Salminen Aino

ML

Mesiäinen Heidi

ML

(yht. 19)

KAKSOISSILMUT                                                      
1. Puustinen Tiina ML
2. Karhu Rosa LL
3. Hatzitoliou Anna JyTLS
4. Häkkinen Maija LL
5. Miina Elli JoKa
6. Koikkalainen Alisa LrTL
7. Laitinen Susanna ML
8. Schemeikka Silja LL
9. Häkkinen Eveliina KoRe
DEBYTANTIT
1. Martikainen Pauliina LL
2. Väistö Sera JoKa
3. Suutari Veera ML
4. Chistyakova Anna LL
5. Laihanen Nelli LL
6. Hautala Sini LL
7. Heikura Ada JoKa
8. Kuntola Henna LrTL
9. Väyrynen Heidi JoKa
10. Pekonen Milla LrTL
11. Markova Aleksandra KoRe
12. Oikarinen Iida JyTLS
ALUENOVIISIT
1. Hölttä Elina ML
2. Kemppi Suvi LL
3. Jalkanen Tuija ML

JUNIORIT 1. VALINTAKILPAILU TIKKURILA 29.-30.10

          LOPPUTULOKSET
1. Lena Hellberg                   OTK  
2. Nelli Virolainen TTLS
3. Pia Välitalo JTL
4. Sini Finnilä HTL
5. Jenna Pörsti EVT
6. Carita Cleveland ETK
7. Minja Järvinen ML
8. Mari Johansson TTK
9. Henni Salmenmaa HSK
10. Suvi Lipiäinen TTK
11. Paula Rinta-Kanto ETK
12. Salla Lahmus TTK
13. Koskinen Laura HSK
14. Jenni Salo TTK
15. Sonja Savolainen JTL
16. Veera Hirvi HyTL
17. Karin Niemi LTL
18. Hanna Juhola JTL
19. Laura Tykkyläinen TTLS
20. Annimaria Eklund HTL

KUTSUKILPAILU LAPPEENRANTA 6.11.2005

MINIT 94-95, sekasarja

1. Juho Pirinen LrTL  
2. Essi Korhonen JyTLS  
3. Katri Niemistö JyTLS  
Kerttu Pöntinen

JyTLS

Erityismaininta: Sujuva luistelu  
Luistelujärjestyksessä: Jenni Markkanen ML
KAARISILMUT
1. Hege Tiik LrTL
2. Jonna Luokkala KTL
3. Anastasia Morozova JUBILEE
4. Janika Hiltunen JoKa
5. Laura Hyyryläinen ML
6. Reetta Tiihonen KuLS
7. Lotta Mecklin JoKa
8. Henna Väyrynen JoKa
9. Elisa Korhonen JoKa
10. Elli-Ilona Mäkelä JyTLS
11. Melina Karhu JoKa
12. Jonna Jokinen ML
13. Amanda Ahtiainen JoKa
KAKSOISSILMUT
1. Saara Tamminen PTL
2. Alisa Koikkalainen LrTL
3. Liina Koponen KuLS
4. Petra Kähönen ML
5. Nastja Zakharova JUBILEE
6. Elli Miina JoKa
7. Anna Hatzitoliou JyTLS
8. Ninni Vainio PTK
DEBYTANTIT
1. Sera Väistö JoKa
2. Veera Suutari ML
3. Ada Heikura JoKa
4. Henna Kuntola LrTL
5. Heidi Väyrynen JoKa
6. Milla Pekonen LrTL

KUTSUKILPAILU KOUVOLA 20.11.2005

KAARISILMUT,TYTÖT        
1. Veera Koskinen            JTL
2. Vilma Tuomi JTL
3. Jonna Luokkala KTL
4. Lotta Mecklin JoKa
5. Saila Pönkä EVT
6. Laura Hyyryläinen   ML
7. Janika Hiltunen JoKa
8. Elisa Sahari KoRe
9. Elisa Korhonen JoKa
10. Camilla Sipilä EVT
11. Laura Ahonen JTL
12. Mathilda Nyqvist EVT
13. Pauliina Koskela

EVT

14. Henna Väyrynen JoKa
15. Jonna Jokinen ML
16. Ursula Nortamaa KoRe
17. Ida Pippola LieTa
MINIT, synt. 1996 ja nuoremmat
Tähtiarvostelu 1. Noora Putkonen LL, 23 tähteä
2. Saara Järvinen JoKa, 23 tähteä
3. Venla Tilli JTL, 22 tähteä
Heidi Mesiäinen ML, 12,5 tähteä
Aino Salminen ML, 19,5 tähteä
MINIT, synt. 1994 ja 1995
Tähtiarvostelu 1. Tanja Nenonen LL, 20 tähteä
2. Riikka Tullila KeuPa HT, 19,5 tähteä
3. Nelli Lius KeuPa HT, 19 tähteä
Jenni Markkanen ML, 17,5 tähteä

DEBYTANTTIEN II-LOHKON 1. VALINTAKILPAILU RIIHIMÄKI 26.11.2005

             LOPPUTULOKSET
1. Beata Papp          KuTa
2. Sera Väistö JoKa
3. Veera Suutari ML
4. Sini Hautala LL
5. Anna Christyakova LL
6. Niina Tuunila LL
7. Nelli Laihanen LL
8. Katariina Räsänen Koo-Vee
9. Pauliina Martikainen LL
10. Michelle Kaattari Heil
11. Ada Heikura JoKa
12. Liisa-Lätti Koo-Vee
13. Ruth Vanhala Jade
14. Piia Grönroos JTL

15. Eevi Ruutti

TRT
16. Milla Pekonen LrTL
17. Henna Kuntola LrTL
18. Jasmin Sievälä LTL
19. Annika Kärkkäinen JTL
20. Rosaliina Kuparinen LTL
21. Elina Kuutti LTL
22. Linda Tenhu LTL
23. Ida Nätkynmäki Jade
24. Anni Kostiainen TRT
25. Emilia Isolauri TRT
26. Aino Kohtanen JTL
27. Eveliina Särkänmäki  LTL
28. Julia Helenius TRT
29. Selja Kärnä JTL
30. Marjo Karhu KuTa
31. Jenna Kauhanen JTL
32. Elina Molkkari LTL
33. Iida Oikarinen JyTLS
34. Linda Karjalainen LTL


 

ITSENÄISYYSPÄIVÄN KUTSUKILPAILU JYVÄSKYLÄ 6.12.2005

KAKSOISSILMUT                1. Puustinen Tiina

ML

2. Karhu Rosa

LL

3. Miina Elli JoKa
3. Koikkalainen Alisa

LrTL

5. Schemeikka Silja

LL

6. Kähönen Petra ML
7. Hatzitoliou Anna

JyTLS

8. Häkkinen Maija

LL

9. Airaksinen Elsa

KuLS

10. Laitinen Susanna

ML

11. Jauhiainen Milla

KuTa

DEBYTANTIT

1. Hautala Sini

LL

2. Martikainen Pauliina LL
3. Tuunila Niina

LL

4. Suutari Veera

ML

5. Pekonen Milla LrTL
6. Laine Riina

KTL

7. Ala-Riihimäki Jenna

SeiTL

8. Kuntola Henna

LrTL

9. Hautamäki  Piia

SeiTL

10. Oikarinen  Iida

JyTLS

 

LAPPEENRANTA KUTSUKILPAILU 21.1

MINIT tähtiarvostelu                   
tytöt ja pojat 1. Tikka Matvei LL
(synt. -95 ja myöh.) 2. Putkonen Noora LL
3. Nenonen Tanja LL
4. Kouznezova Elina KTL

Seuraavat luistelujärjestyksessä:

Heidi Mesiäinen ML
KAKSOISSILMUT
1. Tiina Puustinen ML

2. Tanskanen Janna

KuLS
3. Karhu Rosa LL
3. Petra Kähönen ML
5. Koponen Liina KuLS

6. Luokkala Jonna

KTL
7. Happonen Sonja KuTa
8. Häkkinen Maija LL
9. Tuomenoksa Alisa LrTL
10. Laitinen Susanna ML
11. Airaksinen Elsa KuLS
12. Miina Elli JoKa
13. Hatzitoliou Anna JyTLS
14. Kinnunen Elviira

KuTa

15. Koikkalainen Alisa

LrTL

DEBYTANTIT
     1. Suutari Veera ML
2. Hautala Sini LL
3. Pekonen Milla   LrTL
4. Chistyakova Anna LL
5. Laihanen Nelli LL
6. Väyrynen Heidi JoKa
7. Kuntola Henna LrTL
8. Laine Riina KTL
9. Markova Aleksandra KoRe
10. Oikarinen Iida JyTLS
ALUENOVIISIT
1. Kemppi Suvi LL
2. Schemeikka Silja LL
3. Tuija Jalkanen ML

RIIHIMÄKI KUTSUKILPAILU 14.1

                        JUNIORIT
1. Janna-Juulia Vuorela     RTL
2. Tiia Vähälummukka TTLS
3. Hanna Honkonen EVT
9. Minja Järvinen ML
11. Elina Hölttä ML
yht. 11 luistelijaa

JUNIORIT 2. VALINTAKILPAILU LAHTI 28.-29.1

            LOPPUTULOKSET                
1. Joukanen Salla   KTL
2. Vähälummukka Tiia TTLS
3. Välitalo Pia JTL
4. Helanto Karoliina HSK
5. Brunfeldt Anna-Mari 

HYTL

6. Iljin Laura JOKA
7. Virolainen Nelli TTLS
8. Lindholm Henna HSK
9. Kemppainen Neea KULS
10. Toivanen Heidi KULS
11. Hellberg Lena OTK
12. Pörsti Jenna TTK
13. Valander Jenna RTL
14. Hakokivi Emmi KULS
15. Lipiäinen Suvi TTK
16. Juhola Hanna JTL
17. Cleveland Carita ETK
18. Salmenmaa Henni HSK
19. Rita-Kanto Paula ETK
20. Niemi Karin LTL
21. Koskinen Laura HSK
22. Järvinen Minja ML
23. Savolainen Sonja JTL
24. Salo Jenni TTK
25. Hirvi Veera HYTL
26. Eklund Annimaria HTL
27. Heikkinen Jenni KULS
28. Tykkyläinen Laura TTLS
29. Heikura Ida HSK

 

DEBYTANTTIEN II-LOHKON 1. VALINTAKILPAILU HEINOLA 5.2.2006

             LOPPUTULOKSET
1. Sera Väistö      JoKa
2. Veera Suutari ML
3. Sini Hautala  LL
4. Rosaliina Kuparinen               LTL
5. Piia Grönroos                         JTL
6. Niina Tuunila                          LL
7. Nelli Laihanen                         LL
8. Katariina Räsänen KooVee
9. Michele Kaattari                     Heil
10. Annika Kärkkäinen                 JTL
11. Elina Molkkari                         LTL
12. Eevi Ruutti                              TRT
13. Eveliina Särkänmäki              LTL
14. Anna Chistyakova                  LL
15. Milla Pekonen                         LrTL
16. Heidi Väyrynen                       JoKa
17. Ruth Vanhala                         Jade
18. Selja Kärnä                            JTL
19. Liisa Lätti                                KooVee
20. Linda Tenhu                           LTL
21. Ada Heikura                            JoKa
22. Iida Nätkynmäki                      Jade
23. Elina Kuutti                             LTL
24. Aino Kohtanen                        JTL
25. Anni Kostiainen                      TRT
26. Emilia Isolauri                         TRT
27. Pauliina Martikainen               LL
28. Marjo Karhu                            KuTa
29. Jasmin Sievälä                       LTL
30. Julia Helenius                         TRT
31. Iida Oikarinen                         JyTLS
32. Viivi Sjöblom                           Jade
33. Linda Karjalainen                   LTL
34. Milla Jauhiainen                      KuTa
35. Maija Kerisalmi                       KooVee

KUTSUKILPAILU MIKKELI 19.2.2006

Minit-96 ja nuoremmat:

Päivän esittäjä: Saara JÄRVINEN  JoKa  
Parhaat piruetit: Nea PITKÄNEN JyTLS
Parhaat liu’ut: Iida PÄTYNEN KuLS
ML:n edustajat luistelujärj. Aino  SALMINEN  ML 
Emilia HAKALA  ML
Heidi MESIÄINEN   ML  
Ilona ELLONEN   ML 
 
Minit-94 ja 95:
Päivän esittäjä: Tanja NENONEN   LL
Parhaat piruetit: Sanni KOSKINEN JyTLS
Parhaat liu’ut: Anette VIRKALAHTI KeuPAHT
ML:n edustaja Jenni MARKKANEN   ML    
Tanssisarja:
Mieleenpainuvin esitys: Ilona ELLONEN / Aino SALMINEN    ML
ML:n edustajat luistelujärj. Laura HYYRYLÄINEN / Tiina PUUSTINEN ML
Taitajat:
Paras kokonaisuus:  Anna-Mari HÄMÄLÄINEN   VARKAUDENTARMO
Iloisin tsemppari: Riikka UIMONEN  KORe  
Persoonallisin suoritus: Krista KOKKI TTLS 
ML:n edustaja Sara PARKKINEN  ML  
Kaarisilmut:
1. Hege Tiik  LrTL
2. Kaija Nogelainen LrTL
3. Elisa Korhonen  JoKa
ML:n edustajat luistelujärj.:  Jonna Jokinen ML
Laura Hyyryläinen ML
Kaksoissilmut:
1. Laura Uski HeiL
2. Janna Tanskanen KuLS
3. Tiina Puustinen ML
4. Liina Koponen KuLS
5. Elli Miina JoKa
6. Reetta Laukkanen KuTa
7. Alisa Koikkalainen LrTL
8. Anna Hatzitoliou JyTLS
9. Sonja Happonen KuTa
10. Petra Kähönen ML
Debytantit:
1. Veera Suutari  ML
2. Milla Pekonen  LrTL
3. Niina Tuunila LL
4. Anna Chistyakova LL
5. Nelli Laihanen LL
6. Michele Kaattari HeiL
7. Sini Hautala LL
8. Ada Heikura JoKa
9. Ida Oikarinen JyTLS
Aluenoviisit:
1. Sofia Frantsi                HeiL
2. Tuija Jalkanen                

ML

3. Silja Schmeikka  LL
4. Suvi Kemppi LL
5. Annika Kaikkonen HeiL
Itä-Suomen edustuspaikan Tampereen loppukilpailuun    lunasti Tuija Jalkanen
Juniorit:
1. Emmi Hakokivi                KuLS
2. Neea Kemppainen  KuLS
3. Viivi Finni                      HeiL
4. Minja Järvinen ML
5. Elina Hölttä             ML

KUOPIO 4.3.2006

Minit-94-95 synt. Puumalainen Emmaleena RTL Ryhdikäs ja vauhdikas esitys
Markkanen Jenni            ML Monipuolinen osaaja
Venäläinen Kristiina KuLS Hieno eläytyminen
yhteensä 9 luistelijaa
Minit-96 ja myöh. synt. Klinoviskaja Arina KTL Loistava kokonaisuus
Putkonen Noora LL Pyörivät piruetit
Järvinen Saara JoKa Positiivinen esitys
Loput luistelujärjestyksessä Emilia Hakala ML 10 tähteä
max tähdet 25 Aino Salminen ML 20 tähteä

Kaarisilmut

1. Tiik Hege   LrTL
2. Simonen Emilia

KuTa

3. Ässämäki Sonja JyTLS
4. Karhulehto Hanna

KuLS

5. Laura Hyyryläinen ML
6. Hiltunen Janika            JoKa
7. Mäkelä Elli-Ilona JyTLS
8. Korhonen Elisa JoKa
9. Nogelainen Kaija LrTL
10. Tullila Riikka

KeupaHT

11.Tanskanen Sara KuLS
12. Korhonen Essi JyTLS
13. Gobenko Alexandra Venäjä
14. Väyrynen Henna JoKa
15. Happonen Emilia KuLS
16. Tiihonen Reetta KuLS
17. Niemistä Katri JyTLS
18. Butris Veronika Venäjä
19. Antipova Natalia Venäjä
20. Heikkurinen Anna

Joka

21. Ahtiainen Amanda

Joka

22. Karhu Melina

Joka

Kaksoissilmut 1. Tanskanen Janna KuLS
2. Karhu Rosa LL
3. Liina Koponen KuLS
4. Häkkinen Maija LL
5. Koikkalainen Alisa LrTL
6. Papp Bettina KuTa
7. Happonen Sonja KuTa
8. Hatzitoliou Anna JyTLS
9. Morozova Anastasia Venäjä
10. Luokkala Jonna KTL
11. Zakharova Anatasia Venäjä
12. Laitinen Susanna ML
13. Airaksinen Elsa KuLS
14. Laukkanen Reetta KuTa
15. Orekhova Daria Venäjä
Juniorit 1. Neea Kemppainen KuLS
2. Toivanen Heidi KuLS
3. Hölttä Elina ML
4. Korolkova Olga Venäjä

ALUENOVIISIEN LOPPUKILPAILU TAMPERE 11.3.2006

              LOPPUTULOKSET
          1. Sini Tervapuro HTL
2. Mervi Forsgren

TRT

3. Tuija Jalkanen

ML

4. Sofia Frantsi

HeiI

5. Annika Palola

Varala

6. Aino Mehtola

Varala

7. Annika Kaikkonen

HeiI

8. Heidi Seppä

SalPa

9. Sini Pyörälä

ETK

10. Laura Salo

TTK

11. Liisa Nykopp

ETK
12. Salla Mäkelä

Salpa

ALUEMESTARUUSKILPAILUT JOENSUU 11.3.2006

               SILMUT, TYTÖT
1. KIRVESNIEMI Sanna LrTL
2. IKONEN Ronja LL
3. KUNTOLA  Heidi LL
4. TUUVA Olivia LL
5. KARHU Rosa LL
6. HEISKA Jenna LrTL 
7. HAKKARAINEN Jasmin JoKa
8. PUUSTINEN Tiina ML
9. TANSKANEN Janna KuLS   
10. KOIKKALAINEN Alisa LrTL  
11. KORHONEN  Heidi KuLS
12. HAPPONEN Sonja KuTa  
13. KRÖGER  Noora KuLS  
14. HATZITOLIOU Anna JyTLS  
15. HÄKKINEN  Maija LL
16. PAPP Bettina KuTa   
17. TUOMENOKSA Alisa LrTL    
18. KUHMONEN Pauliina JyTLS 
DEBYTANTIT, TYTÖT
1. PAPP Beata KuTa
2. VÄISTÖ Sera JoKa
3. SUUTARI Veera ML
4. HAUTALA Sini LL
5. PEKONEN Milla LrTL 
6. VÄYRYNEN Heidi JoKa
7. OIKARINEN Iida JyTLS
8. JAUHIAINEN Milla KuTa
JUNIORIT, TYTöT
1. JOUKANEN Salla KTL
2. TOIVANEN Heidi KuLS
3. HöLTTÄ Elina ML
 

KUTSUKILPAILU KEURUU 18.3.2006

               

Taitajat 93 ja nuoremmat

 tähdet   
1. Sulkava Erika KeuPa 17
2. Parkkinen Sara ML 16
3. Nyyla Paula ML 15
yhteensä 7 luistelijaa
Minit 97 ja nuoremmat tähdet
1. Ryssy Viola JyTLS 23
2. Loppi Tiia SeiTL 19
3. Nzeza Naomi KeuPa 14
muut luistelujärjestyksessä:
Rantanen Juulia KeuPa
Ellonen Ilona ML 14
Keinänen Mira KuTa
Seikkula Saija KK
Minit 96 syntyneet tähdet
1. Linnaranta Linda JyTLS 23
2. Salminen Aino ML 21
3. Ahokas Jasmiina SeiTL 18
muut luistelujärjestyksessä:
Heidi Mesiäinen ML 15
Peltola Janina KK
Ruokalainen Marjaana KeuPa
Seger Oona KeuPa
Rahkila Tia KK
Hakala Emilia ML
Kirkinen Jenni KuTa
Hallinen Eveliina KeuPa
Minit 94-95 syntyneet tähdet
1. Virkalahti Anette KeuPa 21
2. Hämäläinen Emmi SeiTL 18
3. Savolainen Eveliina JyTLS 18
muut luistelujärjestyksessä:
Markkanen Jenni ML
yhteensä 14 luistelijaa
Kaarisilmut
1. Ketola Meri KeuPa
2. Gribovskayja Ksenia Vimpeli
3. Hyyryläinen Laura ML
4. Mäkelä Elli-Ilona JyTLS
5. Tullila Riikka KeuPa
6. Lius Nelli KeuPa
7. Muridiyazd Mitra JyTLS
8. Kurunsaari Anni SeiTL
9. Niemistö Katri JyTLS
10. Jokinen Jonna ML
11. Ahokas Janina SeiTL
12. Pöntinen Kerttu JyTLS
13. Preobrazhenskaya Veronika Vimpeli

14. Gavrilova Kristina

Vimpeli
 

DEBYTANTTIEN KULTAFINAALI HYVINKÄÄ 19.3.2006

                 LOPPUTULOKSET
1. Ines Karvinen EsJt
2. Nea Puttonen EsJt
3. Amanda Meling HL
4. Timila Shrestha HL
5. Matleena Laakso PoriTa
6. Heidi Mehto MTK
7. Sera Väistö JoKa
8. Sofia Ahanen EsJt
9. Beata Papp KuTa
10. Leena Rissanen EVT
11. Riina Varjokari HL
12. Laima Krasnitskaja STR
13. Nelli Helynen HTL
14. Lotta Karvonen VKL
15. Mala Shrestha HL
16. Sini Hautala LL
17. Niina Tuunila LL
18. Ilona Mikkelä HL
19. Ira Apila MTK
20. Veera Suutari ML
21. Piia Grönroos JTL
22. Jessica Blechenberg MTK
23. Rosaliina Kuparinen LTL

Silver Skate 2006, Kuopio 31.3-1.4.2006

         CUBS A
1. Valentina Cheenyshova Russia, Yubileiny St.Petersburg
2. Anastasia Nikolaeva

Russia, Cristall, St.Petersburg

3. Anna Efimenko

Russia, Yubileiny St.Petersburg

Special skills:

Jenni-Maria Verkkomäki

Vaasan Luistinkerho Joy of skating
Jenny Mattila Vaasan Luistinkerho Interpretation of music
Ieva Gaile

Latvia, Club Ventspils

Strong technique

In skating order:

Rosa Kivilaakso

Helsingin Taitoluisteluklubi

Laura Hyyryläinen Mikkelin Luistelijat 28 tähteä
Reetta Laukkanen Kuopion Taitoluistelijat
Sonja Happonen Kuopion Taitoluistelijat
Nora Hellstedt

KooVee

Petra Kähönen Mikkelin Luistelijat 24 tähteä
Elisa Lunkka

KooVee

Viivi Jääskeläinen KooVee
Elina Kouritskaya

Russia, Yubileiny St.Petersburg

Elli Miina Joensuun Kataja
Anastasia Kombarova Russia, Cristall, St.Petersburg
Sanna Kirvesniemi Lappeenrannan Taitoluistelijat
Anni Paananen Helsingin Taitoluisteluklubi
SPRINGS B
1. Tiina PUUSTINEN FIN 22.40

2. Alina GONCHAROVA

LAT 20.48

3. Jannika MYNTTI

FIN 19.99

4. Tia SUOTUNEN

FIN 18.68

5. Rosa HELLSTEDT

FIN 18.52

6. Mari VIITALA

FIN 17.83

7. Reeta KALLIOVALKAMA

FIN 17.71

8. Ursula NORTAMAA

FIN 17.37

9. Claire BARIL

FIN 17.25

10. Emmi HÄKKINEN

FIN 16.93

11. Tinja KANERVA

FIN 16.84

12. Alexandra KOIVUHARJU

FIN 16.81

13. Salli SUVIKAS

FIN 16.78

14. Elviira KINNUNEN

FIN 16.54

15. Nora INGMAN

FIN 16.43

16. Anna TURUNEN

FIN 16.23

17. Anna TAPIO

FIN 15.58

18. Emma JUUREVA

FIN 15.51

19. Elina RAUKOLA

FIN 15.07

20. Ida LAUNIS

FIN 14.76

21. Aino KIVIKOSKI

FIN 13.96

22. Meri KETOLA

FIN 13.66

23. Maria KONTONIEMI

FIN 13.39

24. Anette MANKOLANAHO

FIN 11.51

25. Loli MULLER

FIN 11.51
DYBYTANTIT
1. Timila SHRESTHA FIN 46.68

2. Alexandra HERBRIKOVA

CZE 43.25

3. Riina VARJOKARI

FIN 41.76

4. Sera VÄISTÖ

FIN 39.51

5. Pauliina MARTIKAINEN

FIN 39.08

6. Veera SUUTARI

FIN 39.07

7. Beata PAPP

FIN 38.10

8. Lotta RÄSÄNEN

FIN 37.34

9. Mala SHRESTHA

FIN 36.62

10. Amanda MELING

FIN 35.01

11. Ilona MIKKELÄ

FIN 33.28

12. Lila CIBULKA

FIN 31.27

13. Heidi VÄYRYNEN

FIN 30.26

14. Liisa LÄTTI

FIN 28.11

15. Vilhelmiina VIRKKUNEN

FIN 26.35

16. Sara HUUSKONEN

FIN 26.33

17. Mia LAINE

FIN 25.20

18. Ada HEIKURA

FIN 25.09

19. Justine SEILE

LAT 23.19

20. Rebecca PIHLAPURO

FIN 22.99

21. Maija KERISALMI

FIN 21.91

22. Piia HAUTAMÄKI

FIN 20.02

23. Laura MÄENPÄÄ

FIN 12.17