Tuloksia kausi 07-08

Silver Skate 5.4.2008 Kuopio

TULOKSET

CHICKS 2000 GIRLS

1. Naomi Charlotta ANDERSSON EST 27

2. Alina PRIKHODCHENKO RUS 27

3. Ksenia KOCHUEVA RUS 26

In skating order:

Dilara AZIZOVA RUS 21

Aleksandra BUKHAREVA RUS 16

Jade RAUTIAINEN FIN 24

Jenna-Johanna JUNTTILA FIN 15

Senja IKONEN FIN 24

Anastasia TICHOMIROVA RUS 25

Ksenia ANTONOVA RUS 18

Henna-Riikka TURPPO FIN 21

Victoria PRIPA RUS 19

Aino SADENIEMI FIN 17

Irina BAGAEVA RUS 19

Natalia VESELOVA RUS 18

Valeria GROMOVA RUS 20

Sofia MUKHAMETZYANOVA RUS 19

Alisa HAKOLA FIN 15

Suvi-Tuuli SUOKAS FIN 14

Krista TIIHONEN FIN 18

Karin VAHI EST 16

Anastasia FEDOROVA RUS 16

Darina JANOVICH RUS 11

Liina ANTTILA FIN 15

Laura KOHTALA FIN withdrawn

The most memorable presentation:

Jade Rautiainen

 

CUBS 1999 GIRLS

1. Vika PROSHINA RUS 47,50

2. Lubov EFIMENKO RUS 45,67

3. Laura SIPILÄINEN FIN 42,34

4. Oona PIISPANEN FIN 41,33

5. Ilona HIRVONEN FIN 40,16

6. Elizabete-Luisa LIVINA LAT 36,67

7. Dascha LINKOVA RUS 36,66

8. Roosa LAINIO FIN 33,67

9. Jella RAUTIAINEN FIN 32,67

10. Anastasia PRIPA RUS 32,50

11. Emma NIEMI FIN 31,34

12. Natalia SKVORTSOVA RUS 31,00

13. Jea HYRYLÄINEN FIN 29,00

13. Sallianna ÖZTURK FIN 29,00

15. Daria SHISKINA RUS 28,66

16. Ida KIIVERI FIN 28,01

17. Tiia LEHTINEN FIN 27,68

18. Henriikka HONKANEN FIN 27,00

19. Olga ANTONOVA RUS 26,67

20. Sanna NYKÄNEN FIN 26,33

21. Arina SAHAROVA RUS 25,34

22. Mira KEINÄNEN FIN 25,34

23. Vilma VIRNES FIN 25,01

24. Saara KOKKONEN FIN 25,00

25. Jenna MUSTAKANGAS FIN 24,67

26. Roosa MAJANDER FIN 24,34

27. Eve MIKKONEN FIN 24,01

28. Kristina AZARKOVA RUS 23,84

29. Kia PERIVIITA FIN 23,67

30. Nea TAMS FIN 23,66

31. Kristiina PERNU FIN 23,35

32. Wenla VIERIMAA FIN 23,16

33. Nadja LUOMA FIN 23,00

34. Jenna OJARANTA FIN 22,32

35. Aurora KORHONEN FIN 22,01

36. Wilma LAAKSONEN FIN 21,99

37. Elina SOPANEN FIN 19,99

38. Johanna LAITINEN FIN 15,66

Withdrawn:

Veronica LOUJINA FIN

Ada HAAPALAINEN FIN

Jana PARFIONOVA RUS

The most memorable presentation:

Sallianna Özturk

Noviisien Kultafinaali 29.3.2008, Espoo

Tulokset

FPl. Name Nation Points FS
1 Ida VÄNTTINEN FIN 45.98 1
2 Linda TIKKA FIN 45.12 2
3 Hanna KOIVISTO FIN 40.75 3
4 Elisa SUTELA FIN 40.75 4
5 Veera YLI-SAARI FIN 40.72 5
6 Elina KONTIAINEN FIN 40.64 6
7 Pauliina KUHMONEN FIN 39.80 7
8 Laura KOSKINEN FIN 39.20 8
9 Sanna-Maria SALMINEN FIN 38.85 9
10 Marjut MEHTÄLÄ FIN 38.60 10
11 Anna NÄTKYNMÄKI FIN 38.41 11
12 Alisa TUOMENOKSA FIN 37.73 12
13 Sofia HYYTINEN FIN 37.70 13
14 Milla JAUHIAINEN FIN 37.63 14
15 Noora IKONEN FIN 37.42 15
16 Anni KOSTIAINEN FIN 37.38 16
17 Camilla KARLLSON FIN 37.37 17
18 Janina NORVIO FIN 37.16 18
19 Jannica LINDSTEDT FIN 36.21 19
20 Tiina PUUSTINEN FIN 35.79 20
21 Rosa-Maria SALMI FIN 33.70 21
22 Roosa ERKAMO FIN 32.13 22

Keuruu kutsukilpailut 15.3.2008

TULOKSET

 

 

Taitajat -94 ja vanhemmat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Kristiina Venäläinen

KuLs

25

tähteä

 

2.

Nadezda Borisovskaya

Vimpeli

22

tähteä

 

3.

Emilia Huttunen

SaTu

21

tähteä

 

 

 

 

 

 

 

 

Erika Sulkava

KeuPa HT

 

 

 

 

Heidi-Maria Kuusinen

SaTu

 

 

 

 

Paula Nyyla

ML

 

 

 

 

Santra Kapanen

RaU

 

 

 

 

Kia Kilpeläinen

RaU

 

 

 

 

Elin Wistbacka

KK

 

 

 

 

Henni Huttunen

ML

 

 

 

 

Emmi Tankka

VLK

 

 

 

 

Milla Lius

KeuPa HT

 

 

 

 

Johanna Vistbacka

KK

 

 

 

 

Julie Rislakeus

SeiTL

 

 

 

 

Janina Ahokas

SeiTL

 

 

 

 

Erika Snellman

VLK

 

 

 

 

 

Taitajat -95 ja nuoremmat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Uusihauta Julia

VLK

18

tähteä

 

2.

Hautala Pauliina

VLK

17

tähteä

 

3.

Sulkava Carita

KeuPa HT

15

tähteä

 

 

 

 

 

 

 

 

Komulainen Elsi

ML

 

 

 

 

Ivanova Sofia

Junior (Venäjä)

 

 

 

 

Heino Sara

JyTLS

 

 

 

 

Lähteenmäki Sara-Noora

KeuPa HT

 

 

 

 

Joensuu Jenni

ML

 

 

 

 

Ahola Kirsi

KeuPa HT

 

 

 

 

Louna Henriikka

KeuPa HT

 

 

 

 

Åkerlund Roosa

KuLS

 

 

 

 

Foudila Astrid

KeuPa HT

 

 

 

 

Heino Suvi

JyTLS

 

 

 

 

Karhunen Tiia

KuLS

 

 

 

 

 

Minit -96-97; Tytöt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Piiparinen Maija

LL

22

tähteä

 

2.

Kanninen Katjaana

JyTLS

21

tähteä

 

3.

Koutola Siiri

KuLS

21

tähteä

 

 

 

 

 

 

 

 

Lius Nina

KeuPa HT

 

 

 

 

Ihamäki Teresa

VLK

 

 

 

 

Rantanen Juulia

KeuPa HT

 

 

 

 

Honkaniemi Niina

SeiTL

 

 

 

 

Huttunen Essi

ML

 

 

 

 

Määttälä Roosa

KK

 

 

 

 

Seger Oona

KeuPa HT

 

 

 

 

 

Kaarisilmut

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Preobrazhenskaya Veronica

Vimpel (Venäjä)

40,67

 

2.

Snellman Emma

VLK

36,00

 

3.

Ahokas Jasmiina

SeiTL

34,00

 

4.

Ruokolainen Marjaana

KeuPa HT

33,00

 

5.

Markkanen Jenni

ML

30,33

 

6.

Hallikainen Henna

KuLS

29,50

 

7.

Hietala Ani-Sofia

SeiTL

27,67

 

8.

Tolvanen Anu

Varala

26,00

 

9.

Kinnunen Matleena

KeuPa HT

26,00

 

 

 

Kaksoissilmut

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Hirvonen Ilona

LL

43,00

 

2.

Linnaranta Linda

JyTLS

37,33

 

3.

Pulkkinen Veera

JyTLS

36,33

 

4.

Virkalahti Anette

KeuPa HT

34,67

 

5.

Nenonen Tanja

LL

34,33

 

6.

Makkee Sanna

VLK

33,33

 

7.

Ellonen Ilona

ML

30,00

 

8.

Hämäläinen Emmi

SeiTL

29,67

 

9.

Rautava Henrietta

Varala

24,67

 

10.

Määttälä Noora

KK

22,67

 

11.

Wahlstèn Erika

SeiTL

22,00

 

 

 

Kärkisilmut

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Happonen Sonja

KuLS

41,00

 

2.

Salminen Aino

ML

40,67

 

3.

Smirnov Anna

JyTLS

40,33

 

4.

Tullila Riikka

KeuPa HT

37,17

 

5.

Koivumäki Viivi

SeiTL

35,00

 

6.

Ryssy Viola

JyTLS

33,33

 

7.

Kuznetsova Elina

KTL

32,50

 

8.

Peltomäki Veera

VLK

32,33

 

9.

Verkkomäki Jenni-Maria

VLK

26,00

 

10.

Rahkila Tia

KK

22,33

 

 

 

Aluejuniorit

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Konstantinova Yulia

Vimpel (Venäjä)

34,83

 

2.

Hölttä Elina

ML

32,00

 

3.

Kauppinen Henna

KeuPa HT

31,67

 

4.

Ketola Meri

KeuPa HT

31,17

 

5.

Jalkanen Tuija

ML

26,33

 

6.

Mehtola Sini

Varala

25,33

 

7.

Hyyryläinen Laura

ML

25,00

 

8.

Kurunsaari Emmi

SeiTL

23,33

Stocholm Trophy 21.-24.2.2008

 TULOKSET

Novice A girls

Result

FPl. Name Nation Points SP FS
1 Jasmine Alexandra COSTA EST 105.42 1 1
2 Alexandra HERBRIKOVA CZE 93.13 2 2
3 Veera SUUTARI FIN 83.27 4 3
4 Sophie MELLSTIG SWE 80.37 5 4
5 Lina BETULANDER SWE 78.55 6 6
6 Claudia BRONI JÖRGENSEN DEN 77.67 12 5
7 Anna CHISTYAKOVA FIN 75.94 8 7
8 Alina FJODOROVA LAT 74.36 3 10
9 Nelli LAIHANEN FIN 74.04 7 9
10 Tanja JASKA FIN 71.79 9 12
11 Petra LEHTINEN FIN 71.66 10 13
12 Marjo KARHU FIN 71.07 11 14
13 Lotta KARVONEN FIN 69.82 14 8
14 Anna HALLGREN SWE 69.55 13 11
15 Milla JAUHAINEN FIN 62.43 18 15
16 Camilla LARSEN DEN 62.32 16 16
17 Iris Loa ESKIN ICE 58.73 15 17
18 Madeleine CARTER GBR 53.35 17 18
19 Asdis SIGURBERGSDOTTIR ICE 49.05 19 19

Debs B 94

Result

FPl. Name Nation Points FS
1 Janita LEHTONEN FIN 37.40 1
2 Julia SANDBERG SWE 35.55 2
3 Paula HELANDER SWE 35.05 3
4 Ella TÖTTERSTRÖM FIN 34.49 4
5 Lovisa LECKSTRÖM SWE 28.53 5
6 Petra KÄHÖNEN FIN 28.10 6
7 Linda TJERNSTRÖM SWE 27.60 7
8 Alina RANDOSKINA EST 27.38 8
9 Sofia CARLSSON SWE 27.38 9
10 Madeleine WENNERHOLM SWE 25.58 10
11 Ebba LECKSTRÖM SWE 25.21 11
12 Hjordis HLIDBERG ICE 20.90 12
13 Ksenia PETROVA EST 17.54 13

Springs A girls

Result

FPl. Name Club Points FS
1 Anna PEVTSOVA   50.92 1
2 Anna BIGUNA   44.51 2
3 Eva GERGELOVA   42.24 3
4 Sara CIBULKOVA   41.31 4
5 Amani FANCY   38.97 5
6 Rosa KIVILAAKSO   37.38 6
7 Maria NGUYEN   37.25 7
8 Darya OREKHOVA   36.79 8
9 Kristina GAILE   36.49 9
10 Lotta MALINEN   35.40 10
11 Tiina SEPPÄNEN   34.33 11
12 Ieva GAILE   33.73 12
13 Aino SALMINEN   31.77 13
14 Essi TÖTTERSTRÖM   30.88 14
15 Aleksandra GORBENKO   30.50 15
16 Erika BLADH   26.96 16
17 Cicillia HOLKJAER   25.97 17
18 Lucy GLAZIER   25.40 18
19 Dasha GRINSEVICH   24.89 19
20 Linda PERTTALA   24.26 20
21 Michaela HABANOVA   24.00 21
22 Emily PENFOLD   23.58 22
23 Sofia WARD   22.84 23
24 Viivi JÄÄSKELÄINEN   20.07 24

SM-Noviisien Suomen Mestaruuskilpailut
ja Hopeafinaali Jyväskylässä 16.-17.2.2008

 TULOKSET

SM-kilpailu,
SM-noviisit, tytöt

pisteet lo vo
1. Timila Shrestha HSK 94,42 2 2
2. Matleena Laakso PoriTa 92,81 17 1
3. Ines Karvinen EsJT 90,30 3 3
4. Cecilia Törn TTK 87,21 1 5
5. Senni Kaljunen LL 85,88 4 8
6. Eevi  Ruutti TRT 85,79 5 6
7. Veera Suutari ML 84,30 11 4
8. Leena Rissanen EVT 83,06 6 7
9. Riina Varjokari HL 79,75 14 9
10. Mala Shrestha HSK 79,66 9 12
11. Laima Krasnitskaja KuLS 79,26 13 10
12. Amanda Meling HL 79,17 10 13
13. Noora Pitkänen LrTL 77,66 12 14
14. Nea Puttonen EsJT 77,58 7 15
15. Vera Petramaa HTL 75,75 19 11
16. Lotta Räsänen HL 74,56 8 20
17. Rosaliina Kuparinen LTL 73,84 18 16
18. Anna Chistyakova LL 72,30 21 17
19. Henna Kuntola LL 71,68 16 21
20. Sara Huuskonen ETK 70,66 22 19
21. Justiina Niemi EsJT 70,18 23 18
22. Niina Tuunila LL 65,33 24 22
23. Julia Korsumäki Tappara 65,30 20 23
kesk. Beata Papp HL lo 28,17 15 -

Varala Vappis 16.2.2008

TULOKSET

Aluenoviisit

1. Anna Maximova KooVee 43,33

2. Sini Mehtola Varala 38,00

3. Milla Kotkavalkama RTL 35,99

4. Wilma Poikonen Jade 35,67

5. Aino-Stina Nieminen RTL 33,66

6. Laura Kärki HTL 31,68

7. Katri Järveläinen Jade 28,66

8. Sanna Puustinen KooVee 27,33

9. Laura Hyyryläinen ML 25,00

 

Aluejuniorit

1. Annika Kaikkonen HeiI 39,66

2. Elina Hölttä ML 38,00

3. Henna Kaupinen KeuPa HT 32,83

4. Emmi Kurunsaari SeiTL 29,33

 

Kaarisilmut

1. Henna Korkeamäki PoriTa 42,67

2. Emilia Hakala ML 40,33

3. Marjaana Ruokolainen KeuPa HT 40,00

4. Matilda Sakko Jade 38,67

5. Jasmiina Ahokas SeiTL 36,00

6. Jenni Markkanen ML 35,66

7. Noora Huhtala PoriTa 35,01

8. Jasmiina Saarikoski PoriTa 35,00

9. Matleena Kinnunen KeuPa HT 34,35

10. Anu Tolvanen Varala 34,01

11. Annika Grönman PoriTa 33,01

12. Ani-Sofia Hietala SeiTL 29,34

13. Karoliina Koivupuisto SeiTL 26,34

14. Heidi Mesiäinen ML 26,00

Noviisien II lohkon 2. valintakilpailu 9.2.2008 Järvenpää

TULOKSET

1 Ida VÄNTTINEN SalPa 49,19

2 Elisa SUTELA EsJt 38,08

3 Rosa-Maria SALMI TTK 37,96

4 Milla JAUHIAINEN KuTa 37,35

5 Alisa TUOMENOKSA LrTL 36,75

6 Tiina PUUSTINEN ML 36,57

7 Noora IKONEN LL 36,33

8 Camilla KARLSSON TTK 36,32

9 Roosa ERKAMO TTK 35,90

10 Essi KORHONEN JYTLS 35,87

11 Enni NYSTRÖM JTL 35,57

12 Salla OKSANEN SalPa 35,14

13 Mia LAINE STR 34,85

14 Jenna KAUHANEN JTL 34,82

15 Saara TAMMINEN PTL 34,45

16 Ellinoora STENMAN KaTa 34,39

17 Aino KOHTANEN JTL 34,33

18 Johanna SORMUNEN RTL 34,14

19 Salli SUVIKAS KoRe 33,03

20 Elina KONTIAINEN JTL 32,42

21 Veera YLI-SAARI STR 32,39

22 Pilvi KIVINEN STR 31,56

23 Anna-Maria KARIAHO RU 31,30

24 Erika KOIVISTO SalPa 30,91

25 Maria KOSONEN PTL 30,62

26 Julia HELENIUS STR 29,95

27 Laura AHONEN JTL 29,42

28 Christa BERGSTRÖM PTL 28,90

29 Heidi JOKINEN JTL 28,78

30 Lina OZOLINA HTK 28,16

31 Vilma VARILO PTL 26,99

32 Siiri KANKAANNNIEMI KaTa 26,53

33 Noora RANTA SäNv 24,97

34 Sofia KURPPA KaTa 22,58

Kutsukilpailu 26.1.2008 Tuusula

Tulokset

Kaarisilmut

1 Minna Mikkonen MTK 49,34

2 Flora Silva MTK 45,67

3 Pirita Pikkumäki RTL 45,33

4 Venla Tiainen RTL  42,00

5 Emilia Hakala ML  40,99

6 Ida Huttunen TTLS 37,67

7 Miina Saarikko TTLS 36,67

8 Eevi Pajulahti MTK 36,33

9 Nicole Ojala HSK 36,00

10 Susanna Rekola HSK 35,00

11 Sara Kuukkeli HSK 34,66

12 Sanni Kuusela Koo-Vee 33,66

13 Kia Malin HSK 32,66

14 Eini Kirveskari Koo-Vee 32,00

15 Jenni Markkanen ML 31,01

16 Venla-Maria Kirveskari Koo-Vee 26,33

17 Heidi Mesiäinen ML 26,01

18 Adele Petäjistö Koo-Vee 26,00

19 Aleksandra Tuomaila HSK 22,00

 

Kaksoisilmut

1. Jutta Haapamäki EsJt 44,66

2. Maikki Messo MTK 42,32

3. Emmaleena Puumalainen RTL 38,34

4. Ilona Ellonen ML 38,33

5. Ida Helanto HSK 38,01

6. Mirka Väänänen EsJt 38,00

7. Tiia Oivio TTLS 35,67

8. Heidi Räihä RTL 35,01

9. Emma Nevalainen TTLS 27,34

10. Laura Tuomainen TTLS DNS

 

Minit 1997-1998 syntyneet, tähtiarviointi

1. Karla Sillanpää HSK 20,5

2. Ria Lindgren MTK 19,0

3. Elisa Kujala EsJt 19,0

Luistelujärjestyksessä:

Jasmiina Lautanen HSK

Anna Saarinen TTLS

Olivia Aho MTK

Maisa-Iida Koskela RTL

Essi Huttunen ML

Alexandra Sandström HSK

Sonia Hasanen HSK

Sanna Koivumäki HSK

Taru Lahtinen RTL

Tea Selin HSK

Aino Kyllönen TTLS

 

Minit 1999-2000 synt. tähtiarviointi

1. Pinja Laine TTLS 21,5

2. Tuuve Häkkinen HSK 21,0

3. Iiris Lauksio EsJt 18,0

Luistelujärjestyksessä:

Johanna Laitinen ML

Henriikka Honkanen ML

Jenna-Johanna Junttila ML

Tuuve Häkkinen HSK

Kia Warèn EsJt

Pinja Laine TTLS

Jea Hyryläinen MTK

Iiris Lauksio EsJt

Iida Immonen ML

Elina Sopanen ML

Aurora Korhonen ML

Vaije Maan HSK

Jenny Leppänen EsJt

 

Kärkisilmut, tytöt

1 Virve LAAKSONEN HSK 26,77

2 Jonna LUOKKALA RTL 26,13

3 Mathilda NYQVIST HSK 24,60

4 Elisa LÄÄRÄ Koove 23,43

5 Hanni HÄKKINEN HSK 22,59

6 Aino SALMINEN ML 22,30

7 Pauliina KOSKELA HSK 21,86

8 Viivi JÄÄSKELÄINEN Koove 20,70

 

Kutsukilpailut Kuopio 19.1.2008

TULOKSET

TAITAJAT -95 JA NUOREMMAT

1. Ilona Kylmälä KuLS 25
2. Veera Häkkinen KuLs 21
3. Julia Ettanen JyTLS 20

Jenni Joensuu ML Huolelliset ojennukset
Luistelujärjestyksessä:
Julia Eskelinen JoKa
Lotta Ripatti KuLS
Sara Heino JyTLS
Aurora Rantanen JyTLS
Salla Putkonen KuLS
Tiia Karhunen KuLS
Melissa Dahlman JyTLS
Inga Forsman KuLS
Elsi Komulainen ML
Carita Sulkava KeuPa
Erika Liimatainen KuTA
Suvi Heino JyTLS


TAITAJAT -94 JA VANHEMMAT

1. Elli-Ilona Mäkelä JyTLS 23
2. Emilia Huttunen SaTu 23
3. Erika Sulkava KeuPa 20

Heidi-Maria Kuusinen SaTu Eloisa esiintyminen

Luistelujärjestyksessä:
Anna-Sofia Kasper RaU
Jenni Hyttinen SaTu
Santra Kapanen RaU
Milla Lius KeuPa
Sara Parkkinen Ml
Henni Huttunen ML
Kia Kilpeläinen RaU
Melina Karhu JoKa
Anna Heikkurinen JoKa
Julia Aspivaara SaTu

MINIT -98 ja NUOREMMAT:
1. Oona Piispanen LL 27
2. Tiia Lehtinen LL 23
3. Lotta Tauriainen KuLS 22


Luistelujärjestyksessä:
Leea Lehtimäki LrTL
Laura Kiuru LrTL
Nea Tams LL
Henriikka Honkanen ML
Asta Rahkonen JyTLS
Satu-Marja Halonen KuTa
Lumi Kauppinen JoKa Kauniit käsienliikkeet
Lumi Liikanen LrTl Iloinen ja veikeä esitys
Erika Salonen JyTLS
Jutta Niittylä JyTLs
Olivia Kuronen JoKa
Paula Kiuru LrTL
Xenia Leinonen JoKa
Elli Schubin KuTa
Roosa Lainio LL
Emilia Niemi KeuPa
Maaria Taipale HeiI
Johanna Kuhmonen JyTLS
Kiia Levänen LrTL

MINIT -96 JA -97
1. Maija Piiparinen LL 23
2. Katjaana Kanninen JyTLS 21
3. Siiri Koutola KuLS 19

Luistelujärjestyksessä:
Tuulia Taipale HeiI
Erika Nyberg JyTLS
Oona Seger KeuPa
Tiia- Maria Holttinen KJ
Nina Lius KeuPa
Iida Alhainen KJ Kauniit Liu'ut
Essi Huttunen ML
Rosa Parkkinen Ml

KAARISILMUT:
1. Anna Kauppi LrTL 39.33
2. Minna Pääkkönen KuLS 39.00
3. Henna Hallikainen KuLs 34.01

4. Tia-Maria Suninen LrTL 33.33 Hyvä musiikkiin luistelu
5. Emilia Hakala ML 33.16
6. Marjaana Ruokolainen KeuPa 30.68
7. Nelli Leppänen JyTLS 30.66
8. Minttu Mecklin JoKa 27.66
9. Viivi Hyttinen JoKa 27.33
10. Hanna Räsänen KJ 27.01
11. Eve Savander JoKa 25.34
12. Ida Paldanius JoKa 25.01
13. Jenni Markkanen ML 24.00
14. Matleena Kinnunen KeuPa 21.67
15. Emma Alhainen KJ 19.33
16. Heidi Mesiäinen ML 19.01

KAKSOISSILMUT:
1. Vilma Kosonen LrTL 38.67
2. Eevi Ruokonen LrTl 36.66
3. Noora Putkonen LL 36.66

4. Nea Pitkänen LrTL 36.34
5. Kristiina Niskanen JyTLS 35.34
6. Veera Pulkkinen JyTLS 35.33
7. Kaisa Ottelin JyTLS 33.68
8. Oona lehtinen LL 33.66
9. Ilona Ellonen ML 31.66
10. Tanja Nenonen LL 31.01 Vauhdikkaat piruetit
11. Bettina-Sofia Karhu JoKa 31.00
12. Henna Väyrynen JoKa 30.34
13. Sini Valkeapää LrTL 27.00

SM-NOVIISIT 2. VALINTAKILPAILU HEINOLA 5.-6.1.2008

TULOKSET

1 Cecilia TÖRN TTK 90,08

1

4

2 Ines KARVINEN ESJT 88,94

4

1

3 Riina VARJOKARI HL 86,69

6

3

4 Veera SUUTARI ML 86,46

7

2

5 Nea PUTTONEN ESJT 82,62

8

6

6 Timila SHRESTHA HSK 82,57

9

7

7 Leena RISSANEN EVT 81,39

14

5

8 Eevi RUUTTI TRT 80,96

5

10

9 Senni KALJUNEN LL 80,24

2

14

10 Noora PITKÄNEN LRTL 79,18

15

8

11 Amanda MELING HL 78,57

12

9

12 Matleena LAAKSO PORIT 78,20

3

16

13 Mala SHRESTHA HSK 77,21

13

12

14 Sara HUUSKONEN ETK 76,18

17

13

15 Lotta RÄSÄNEN HL 75,54

10

17

16 Julia KORSUMÄKI TAPPA 74,84

23

11

17 Henna KUNTOLA LL 73,22

18

15

18 Vera PETRAMAA HTL 72,99

11

20

19 Rosaliina KUPARINEN LTL 71,18

19

19

20 Niina TUUNILA LL 71,01

21

18

21 Justiina NIEMI ESJT 68,77

16

25

22 Milla PEKONEN LRTL 68,70

24

21

23 Marjo KARHU KUTA 67,63

20

23

24 Tuuli LIPIÄINEN TTK 67,59

29

22

25 Sophia CIERNY ESJT 66,55

25

24

26 Michele KAATTARI HEII 65,62

28

26

27 Lotta KARVONEN VLK 64,43

26

27

28 Katri MELANDER ESJT 64,02

22

28

29 Nelli LAIHANEN LL 60,91

27

30

30 Ida SALO HEII 60,81

30

29

Final not reached:
Annika KÄRKKÄINEN JTL 23,49

31

Liisa IHAMUOTILA TAPPA 23,34

32

Hanna UUSITALO TAPPA 23,00

33

Tanja JASKA STR 22,05

34

Annika UUSITALO TAPPA 21,33

35

Selja KÄRNÄ JTL 21,30

36

Tiia HULT KOOVE 20,96

37

Amanda MANNONEN HSK 20,93

38

Aydil AINETDIN TTK 18,45

39

Jyväskylä 6.12.2007 kutsukilpailut ja silmucup

 

TULOKSET

 

 Minit -98 tytöt

1. Oona Piispanen          LL          25 tähteä

2. Nelli Leppänen           JyTLS     21 tähteä

3. Anna Kauppi              LrTL       21 tähteä

 

Henriikka Honkanen    ML          Pirteä ohjelma!

Asta Rahkonen               JyTLS          Iloinen esitys

 

15 luistelijaa

 

Kaksoissilmut

 

1 Alisa Efimova              LrTL          53,34

2 Aino Salminen          ML           40,35

3 Oona Lehtinen             LL             39,67

4 Linda Linnaranta          JyTLS        39,32

5 Nea Pitkänen               LrTL          37,01

6 Riikka Tullila               KeuPa        36,66

 

16 luistelijaa

 

Kaarisilmut tytöt

 

1 Vilma Kosonen            LrTL             48,00

2 Eevi Ruokonen            LrTL             47,65

3 Minna Pääkkönen        KuLS            46,01

4 Ilona Ellonen              ML            42,35

5 Tiia-Maria Suninen      LrTL              40,99

6 Henna Hallikainen       KuLS             39,34

7 Emilia Hakala              ML            33,67

 

10 luistelijaa

 

Minit -96-97, tytöt

 

1. Marjaana Ruokolainen     KeuPa     20 tähteä

2. Oona Seger                    KeuPa     19,5 tähteä

3. Rosa Parkkinen            ML         18,5 tähteä

 

Maija Piiparinen               LL     Korkeat vaa’at

 

Essi Huttunen               ML

Heidi Mesiäinen             ML

 

10 luistelijaa

 

Taitajat -94 ja vanhemmat

 

1. Elli-Ilona Mäkelä          JyTLS         21      tähteä

2. Emilia Huttunen           SaTu          20,5      tähteä

3. Kristiina Venäläinen     KuLS          18,5      tähteä

 

Santra Kapanen               RaU     Vauhdikas esitys

 

Henni Huttunen               ML

Paula Nyyla                    ML

Sara Parkkinen               ML

 

10 luistelijaa

 

Taitajat -95 ja nuoremmat

 

1. Sanni Koskinen              JyTLS      24      tähteä

2. Veera Häkkinen              KuLS      24     tähteä

3. Vilma Kangasaho            JyTLS     23,5      tähteä

 

Anni-Maria Jalonen     JyTLS    Hauska ylävartalon käyttö

Julia Ettanen              JyTLS    Iloinen esitys

Melissa Dahlman        JyTLS    Upeat liu’ut

 

Jenni Joensuu ML

Elsi Komulainen ML

 

25 luistelijaa

 

 

Kärkisilmut

 

1 Hege Tiik                    LrTL         38,01

2 Kaija Nogelainen         LrTL         32,29

3 Tiina Seppänen           KuTa        28,77

4 Reetta Tiihonen           KuLS        28,46

5 Hanna Karkulehto        KuLS        27,50

....

13 Petra Kähönen           ML           22,14

 

16 luistelijaa 

 

 

 

Wasa Cup 16.-18.11.2007

 

Chicks girls 1999/2000

1

Laura SIPILÄINEN

Helsingin Taitoluisteluklubi ry

39,67

2

Henriikka HONKANEN

Mikkelin Luistelijat ry

35,00

3

Jade RAUTIAINEN

Helsingin Taitoluisteluklubi ry

35,00

18 osallistujaa

Chicks Girls -96, 97

1

Teresa IHAMÄKI

Vaasan Luistinkerho ry

39,99

2

Jasmiina AHOKAS

Seinäjoen Taitoluistelijat

39,00

3

Jenni PASSOJA

Kokkolan Taitoluistelijat

38,66

...
Essi HUTTUNEN Mikkelin Luistelijat 25,67
Heidi MESIÄINEN Mikkelin Luistelijat 21,67

21 osallistujaa

 

Cubs, -94, -95,-96

Nimi Seura Pisteet
1. Riikka TULLILA KeuPa HT ry/Taitoluistelijat 47,65
2. Minna MIKKONEN Myllypuron Taitoluisteluklubi ry 44,66
3. Sara ANSAHARJU Turun Riennon Taitoluistelu 41,34
...
13. Emilia HAKALA Mikkelin Luistelijat 32,34

22 osallistujaa

 

Cubs Girls -97, -98

Sijoitus

Nimi

Seura

Pisteet

1

Ilona ELLONEN

Mikkelin Luistelijat ry

41,00

2

Flora SILVA

Myllypuron Taitoluisteluklubi ry

39,99

3

Hilla MURTO

Turun Riennon Taitoluistelu

39,67

21 osallistujaa

Springs A

Sijoitus

Nimi

Seura

Pisteet

1

Sini PARKKINEN

Espoon Taitoluisteluklubi

31,19

2

Nanette RANTA

Tikkurilan Taitoluisteluklubi

29,87

3

Jannika Myntti

Espoon Taitoluisteluklubi

29,38

...
15 Petra KÄHÖNEN Mikkelin Luistelijat 22,07

26 osallistujaa

Springs B Girls

Sijoitus

Nimi

Seura

Pisteet

1

Maikki MESSO

Myllypuron Taitoluisteluklubi ry

42,67

2

Aino SALMINEN

Mikkelin Luistelijat ry

42,66

3

Tiia TUOMOLA

Turun Riennon Taitoluistelu

40,33

...
16 Laura HYYRYLÄINEN Mikkelin Luistelijat 27,00

21 osallistujaa

Novices A

Sijoitus

Nimi

Seura

Pisteet

1

Veera SUUTARI

Mikkelin Luistelijat ry

59,00

2

Sophie MELLSTIG

Ruotsi, Älta

53,66

3

Elina OLDHOFF

Ruotsi, BOO S

49,39

11 osallistujaa

Novices B

Sijoitus

Nimi

Seura

Pisteet

1

Veera YLI-SAARI

Skating Team Raisio

43,39

2

Tiina PUUSTINEN

Mikkelin Luistelijat ry

40,90

3

Linda TIKKA

Tuusulan Taitoluisteluseura

40,69

35 osallistujaa

Kutsukilpailut Kouvola, silmucup 10.11.2007

 

KÄRKISILMUT

1. Hanna Karkulehto KuLS 39,33
2. Sonja Happonen KuLS 34,83
3. Katri Niemistö JyTLS 33,66
4. Reetta Tiihonen KuLS 33,00
5. Saara Järvinen JoKa 32,83
6. Saara Hirvonen JoKa 31,67
7. Anna Smirnov JyTLS 31,33
8. Elisa Korhonen JoKa 31,00
9. Emilia Happonen KuLS 30,50
10. Lotta Mecklin JoKa 30,18
11. Viola Ryssy JyTLS 29,99
12. Maija Häkkinen LL 28,00
13. Petra Kähönen ML 25,83
14. Janika Hiltunen JoKa 23,50

KAKSOISSILMUT

1. Aino Salminen ML 42,32
2. Elina Kuznetsova KTL 39,34
3. Oona Lehtinen LL 37,99
4. Tanja Nenonen LrTL 36,67
5. Linda Linnaranta JyTLS 33,99
6. Noora Putkonen LL 31,00
7. Eveliina Savolainen JoKa 30,33
8. Kaisa Ottelin JyTLS 30,00
9. Henna Väyrynen JoKa 29,00
10. Outi Mikkonen JoKa 28,34
11. Sini Valkeapää LrTL 27,33
12. Kristiina Niskanen JyTLS 26,33
13. Bettina-Sofia Karhu JoKa 26,00

KAARISILMUT

1. Vilma Kosonen LrTL 37,67
2. Ilona Ellonen ML 34,34
3. Eevi Ruokonen LrTL 33,00
4. Henna Hallikainen KuLS 32,32
5. Minna Pääkkönen KuLS 32,32
6. Tiia-Maria Suninen LrTL 29,00
7. Emilia Hakala ML 28,00
8. Ida Paldanius JoKa 20,34

 

TAITAJAT -94 ja nuoremmat

1. Sanni Koskinen JyTLS 24 tähteä
2. Julia Ettanen JyTLS 20,5 tähteä
3. Heidi-Maria Kuusinen SaTu 19
Kristiina Venäläinen KuLS
Paula Nyyla ML ryhdikäs luisteluasento
Veera Häkkinen KULS pirteä esitys
Jenni Joensuu ML
Pinja Salmi JyTLS
Melissa Dahlman JyTLS
Anni-Maria Jalonen JyTLS
Oona Vainio JyTLS
Jenna Pajunen KTL
Aurora Rantanen JyTLS

 

 

TAITAJAT -93 ja vanhemmat

1. Elli-Ilona Mäkelä JyTLS 24 tähteä
2. Melina Karhu JoKa 21,5 tähteä
3. Emilia Huttunen SaTu 21 tähteä
Luistelujärjestyksessä:
Kia Kilpeläinen RaU
Santra Kapanen RaU rytmikäs ja iloinen esitys
Juulia Aspivaara SaTu
Anna Heikkurinen JoKa
Hanne Pöntinen ML kaunis tulkinta
Sara Parkkinen ML
Anna-Sofia Kasper RaU
Henni Huttunen ML

Kutsukilpailut Lappeenranta 3.11.2007

MINIT 99-00 tytöt

  1. Kauppi Anna LrTL 23 tähteä
  2. Hirvonen Ilona LL, Kauppinen Tiia 22 tähteä

Honkanen Henriikka ML

12 luistelijaa

 

MINIT 96-98 TYTÖT

  1. Piiparinen Maija LL 23 tähteä
  2. Hyttinen Viivi JoKa 21 tähteä
  3. Parkkinen Rosa ML 21 tähteä

Huttunen Essi ML

10 luistelijaa

 

KAARISILMUT

  1. Ruokonen Eevi LrTL 34,00
  2. Kosonen Vilma LrTL 33,33
  3. Pääkkönen Minna KuLS 33,01
  4. Ellonen Ilona ML 29,67
  5. Suninen Tiia-Maria LrTL 26,65
  6. Hakala Emilia ML 26,33

9 luistelijaa

NOVIISIT TYTÖT

  1. Puustinen Tiina ML 38,66
  2. Tuomenoksa Alisa LrTL 32,74

SM-noviisit 1. valintakilpailu Espoo 27.-28.10.2007

TULOKSET

1. Matleena Laakso PoRiTa 90,80
2. Timila Shrestha HSK 89,03
3. Ines Karvinen EsJT 86,80
4. Cecilia Törn TTK 84,01
5. Nea Puttonen EsJT 83,49
6. Veera Suutari ML 83,15
7. Leena Rissanen EVT 83,00
8. Laima Krasnitskaja KuLS 82,26
9. Beata Papp HL 81,82
10. Amanda Meling HL 81,67
11. Anna Chistyakova LL 79,68
12. Mala Shrestha HSK 79,11

Kisan 12 parasta saavuttivat SM-kilpailupaikan

Kuopio 13.10

KAKSOISSILMUT:

1. Aino Salminen, ML 37,33

2. Alisa Efimova, LrTL 36,00

3. Neea Pitkänen, LrTL 34,00

4. Noora Putkonen, LL 30,67

 

KÄRKISILMUT

1 Hege TIIK 37.40
2 Hanna KARKULEHTO 34.28
3 Kaija NOGELAINEN 31.35
4 Reetta TIIHONEN 26.54
5 Petra KÄHÖNEN 24.22
6 Emilia HAPPONEN 24.01
7 Maija HÄKKINEN 22.98

SM-NOVIISIT VAPAAOHJELMA

1 Noora PITKÄNEN 51.58
2 Veera SUUTARI 51.12
3 Laima KRASNITSKAJA 50.06
4 Henna KUNTOLA 44.80
5 Michele KAATTARI 43.27
6 Senni KALJUNEN 41.81
7 Milla PEKONEN 40.67
8 Nelli LAIHANEN 37.28
9 Ida SALO

Kutsukilpailut Lappeenranta 30.9.2007

Minit 1999 - 2000 syntyneet


1. Piispanen Oona LL 24 tähteä
2. Lehtinen Tiia LL 22 tähteä
3. Kauppi Anna LrTL 21 tähteä´

Turppo Henna-Riikka LL Erityismainta: Upea vaakaliuku

Luistelujärjestyksessä:
Henriikka Honkanen ML
(yht. 14)

Minit, tytöt 1996 – 1998 syntyneet

1. Pasanen Janika HTK 20 tähteä
2. Tauriainen Lotta KuLS 20 tähteä
3. Piiparinen Maija LL 19 tähteä

Parkkinen Rosa ML Erityismainita: Tunteellinen esiintyminen

Luistelujärjestyksessä:

Heidi Mesiäinen ML
(yht 9)

Kaksoissilmut, tytöt


1. Efimova Alisa LrTL 49,67
2. Valkeapää Sini LrTL 46,65
3. Salminen Aino ML 44,33

(yht. 9)

Kärkisilmut, tytöt


1. Nogelainen Kaija LrTL 52,00
2. Tiik Hege LrTL 51,66
3. Seppänen Tiina KuTa 48,34
--
6. Kähönen Petra ML 38,00

(yht. 9)

SM-noviisit, tytöt


1 Anna Chistyakova LL 49.86
2 Veera Suutari ML 47.48
3 Laima Krasnitskaja KULS 46.70

(yht. 9)