Tuloksia kausi 08-09

Noviisit kultafinaali Tuusula 29.3.2009

1 Valpuri HAPPO TTK 51,46
2 Noora SAVOLAINEN STR 49,81
3 Kaisa TÖRMÄNEN OLK 47,82
4 Elina KOIVUMÄKI POR 47,65
5 Noora IKONEN LL 47,30
6 Ida HENRIKSSON RU 46,98
7 Anni LINDQVIST LTL 45,20
8 Erika KOIVISTO SAL 44,63
9 Petra HEINÄLÄ TL 43,96
10 Petra KÄHÖNEN ML 42,86
yht. 22 luistelijaa
Kaikki tulokset

Debytantit hopeafinaali Tampere 28.3.2009

1. Saara Järvinen JoKa 49,30
2. Vilma Lehtinen TTK 45,97
3. Nanette Ranta TTK 45,82
4. Kaija Nogelainen LrTL 43,94
5. Essi Ranta TRT 43,79
6. Aino Salminen ML 43,55
yht. 23 luistelijaa
Kaikki tulokset

Kutsukilpailu Jyväskylä 22.3.2009

Tintit 2000 tai vanhemmat, tytöt
1. Saara Ruotsalainen KuLs 27 tähteä
2. Laura Risto KuLs 23 tähteä
3. Eveliina Sopanen ML 21 tähteä
Luistelujärjestyksessä:
Alina Kaukorinne ML
Yht. 9 luistelijaa

Tintit 2001 ja nuoremmat, pojat
1. Lauri Lankila ML 15 tähteä
Yht. 1 luistelija

Tintit 2001 ja nuoremmat, tytöt
1. Mette Kulonen JyTLS 20 tähteä
2. Sara Taavitsainen JyTLS 17 tähteä
3. Sofia Smirnov JyTLS 16 tähteä
Luistelujärjestyksessä:
Neea Nenonen ML
Yht. 6 luistelijaa

Minit 1999 ja nuoremmat, tytöt
1. Sanna Nykänen KuLs 29 tähteä
2. Inka Jokinen KuLs 25 tähteä
3. Asta Rahkonen JyTLS 22 tähteä
Kunniamaininnat:
Jannika Paajanen SaTu - Upeat liu’ut -
Laura Sirkka JyTLS - Vauhdikas ja menevä kokonaisuus -
Natalia Periainen JyTLS - Hieno ja sujuva yhdistelmä-piruetti -
Aurora Korhonen ML - Iloinen ja raikas esitys –
Luistelujärjestyksessä:
Elina Sopanen ML
Johanna Laitinen ML
Jenna – Johanna Junttila ML
Yht. 19 luistelijaa

Minit 1998, tytöt
1. Erika Salonen JyTLS 25 tähteä
2. Riina Seppäläinen ML 21 tähteä
3. Satu-Marja Halonen KuLs 20 tähteä
yht. 9 luistelijaa

Taitajat 1996 ja vanhemmat, tytöt
1. Emilia Huttunen SaTU 43.66
2. Sanni Koskinen JyTLS 41.63
3. Karoliina Kirjavainen ML 39.31
Yht. 11 luistelijaa

Kaikki tulokset

Kutsukilpailu Joensuu 14.3.2009

Tintit 2000 tai vanhemmat tytöt
1. Väyrynen Iris Joka 23
2. Pöllänen Jenna LrTL 22
3. Härkönen Anita LrTL 21
Luistelujärjestyksessä
Sopanen Eveliina ML
Yht. 10 luistelijaa

Minit synt. 1998 tai 1999 tytöt
1. Kiuru Lumi Joka 26
2. Nykänen Sanna KuLS 25
3. Penttinen Kristiina Joka 24
Luistelujärjestyksessä
Sopanen Elina ML
Korhonen Aurora ML
Laitinen Johanna ML
Yht. 20 luistelijaa

Kaikki tulokset

Itäisen alueen Aluemestaruuskilpailut Lappeenranta 8.3.2009

Aluemestaruuskilpailut, Silmut, tytöt
1. Oona Lehtinen LL 36,27
2. Ilona Hirvonen LL 35,54
3. Eevi Ruokonen LrTL 34,08
---
13. Rosa Parkkinen ML 23,66

Yht. 16 luistelijaa

Aluemestaruuskilpailut, Taitajat -96 ja aikaisemmin syntyneet
1. Bettina-Sofia Karhu JoKa 45,66
2. Emilia Huttunen SaTu 42,00
3. Sanni Koskinen JyTLS 41,67
4. Sara Parkkinen ML 39,34
5. Karoliina Kirjavainen ML 35,99
6. Jenni Joensuu ML 31,66 Hyvä musiikin tulkinta
---
10. Hanne Pöntinen ML 30,66 Hieno istumapiruetti
Yht. 13 luistelijaa

Kutsukilpailu, Tintit 1999-2000
1. Jenna Pöllänen LrTL 23,00
2. Pihla Pellikka KuLS 23,00
3. Eveliina Sopanen ML 20,00 erityismaininta: Hienot liu'ut
Yht. 12 luistelijaa

Kutsukilpailu, Minit 1998-1999
1. Tytti Ryhänen LrTL 48,66
2. Sanna Nykänen KuLS 47,50
3. Jannika Paajanen SaTu 42,33
---
11. Elina Sopanen ML 30,49
Yht. 18 luistelijaa

Kaikki tulokset

Stockholm Trophy 2009, Upplands Väsby, Ruotsi 4.-8.3.2009

Novice B
1. Anni Lindqvist FIN 47,40
2. Noora Savolainen FIN 44,48
3. Anna-Amanda Marva FIN 41,73
4. Petra Kähönen FIN 40,90
Yht. 13 luistelijaa

Springs A
1. Ellinoora Stenman FIN 43,25
2. Saara Järvinen FIN 42,82
3. Aino Salminen FIN 42,60
---
26. Ilona Ellonen FIN 26,62
Yht. 30 luistelijaa

Kaikki tulokset

Kutsukilpailut 28.2.2009 Riihimäki

Tintit 2000 tai aikaisemmin
1. Eveliina Sopanen ML 23
2. Selma Mönkäre KaTa 22
3. Venny Siira RTL 21
Yht. 24 luistelijaa

Tintit 2001 tai myöhemmin
1. Nea Pyökkilehto TL 26
2. Iida Kokko TL 23
3. Anni Hauhia HaKy80 20
Luistelujärjestyksessä:
Vilja Teräväinen ML
Neea Nenonen ML
Joel Leppänen ML Erityismaininta: Loistavat liu’ut
Yht. 23 luistelijaa

Taitajat s. -96 tai myöhemmin
1. Nelli Salmia Tappara 22
2. Laura Vivolin HyTL 21
3. Jasmin Laukkarinen KTL 19
Luistelujärjestyksessä:
Jenni Joensuu ML
Yht. 24 luistelijaa

Aluedebytantit
1. Matilda Sakko, TL 41,33
2. Anu Tolvanen, Varala 36,67
3. Heidi Räihä, RTL 34,01
4. Jenni Markkanen, ML 28,33
Yht. 4 luistelijaa

Kaikki tulokset

Varalan Vappis 14.2.2009 Tampere

Tintit 1999 tytöt
1. Selma Mönkäre KaTa 39,34
2. Cassandra Björk VLK 38,33
3. Kia Periviita KeupaHt 37,67
----
10. Alina Kaukorinne ML 24,17
Yht. 11 luistelijaa

Minit 1999 tytöt ja nuoremmat
1. Ida Kiiveri STR 42,34
2. AnnSophie Martinez VLK 41,67
3. Eevi Lehtinen RU 40,0
----
16. Noora Solonen ML 24,66
Yht. 17 luistelijaa

Noviisit
1. Tiina Puustinen ML 44,68
2. Siiri Kankaanniemi KaTa 39,67
3. Hanna Mattila KaTa 36,35
Yht. 4 luistelijaa

Aluejuniorit tytöt
1. Sara Mäkelä HTL 36,5
2. Emmi Kurunsaari SeiTL 35,33
3. Tuija Jalkanen ML
----
6. Laura Hyyryläinen ML 30,33
Yht. 6 luistelijaa

Aluedebytantit tytöt
1. Heidi Räihä RTL 39,83
2. Jenni-Maria Verkkomäki VLK 39,01
3. Elisa Lunkka Koo-Vee 36,34
----
7. Jenni Markkanen ML 28,33
Yht. 8 luistelijaa

Debytantit I lohkon 2.valintakilpailu 8.2.2009 Rauma

Debytantit, tytöt
1 Hege TIIK LRT 52,76
2 Jenna ARVOLA STR 49,61
3 Laura NURMI RU 48,87
----
23 Aino SALMINEN ML 36,15
Yht. 37 luistelijaa
Tuomaripisteet

Kutsukilpailu Kouvola 7.2.2009

Minit 2000-2002 tytöt
1. Iina Kinnunen LL 23 tähteä
2. Kiia Manninen LrTL 23 tähteä
3. Senja Ikonen LL 23 tähteä
Luistelujärjestyksessä:
Jenna-Johanna Junttila ML 18 tähteä
Yht. 17 luistelijaa

Minit 1998-1999 tytöt
1. Tytti Ryhänen LrTL 25 tähteä
2. Inka Manninen LrTL 24 tähteä
3. Jannika Paajanen SaTu 24 tähteä
Erikoismaininta: Hymyilevä esiintyminen: Aurora Korhonen ML 19 tähteä
Yht. 20 luistelijaa

Kutsukilpailu Keuruu 31.1.-1.2.2009

Debytantit
1. Aino Salminen ML 46,33
2. Tiina Seppänen Kuopion Taitoluistelijat 46,00
3. Viivi Koivumäki Seinäjoen Taitoluistelijat 43,00
Yht. 8 luistelijaa

Noviisit tytöt
1. Tiina Puustinen Mikkelin Luistelijat ry 42,96 Tähteä
2. Sonja Happonen Kuopion Luisteluseura ry 36,97 Tähteä
3. Anni Kurunsaari Seinäjoen Taitoluistelijat ry 33,63 Tähteä
Yht. 10 luistelijaa

Tintit 2000 pojat
1. Miron Babichev Juniors-Pietari 14 Tähteä
2. Joel Leppänen Mikkelin Luistelijat ry 11 Tähteä
3. Juha-Pekka Asikainen Joensuun Kataja ry 9 Tähteä
Yht. 3 luistelijaa

Tintit 2000 tytöt
1. Hilda Peltomäki Vaasa Luistinkerho 20 tähteä
2. Venny Siira Riihimäen Taitoluistelijat 18 tähteä
3. Eveliina Sopanen ML 18 tähteä
Luistelijärjestyksessä:
Neea Nenonen ML
Yht. 22 luistelijaa

Minit -98 tytöt
1. Säde Junninen Joensuun Kataja ry 20 Tähteä
2. Satu-Marja Halonen Kuopion Luisteluseura ry 19 Tähteä
3. Aliisa Haapala Seinäjoen Taitoluistelijat ry 19 Tähteä
3. Taru Lahtinen Riihimäen Taitoluistelijat ry 19 Tähteä
Luistelijärjestyksessä:
Riina Seppäläinen Mikkelin Luistelijat ry
Yht. 17 luistelijaa

Minit -99 tytöt
1. Sanna Nykänen Kuopion Luisteluseura ry 24 Tähteä
2. Henna-Riikka Turppo Lappeen Luistelijat ry 24 Tähteä
3. Inka Jokinen Kuopion Luisteluseura ry 23 Tähteä
Luistelijärjestyksessä:
Elina Sopanen Mikkelin Luistelijat ry
Noora Solonen Mikkelin Luistelijat ry
Yht. 25 luistelijaa

Aluejuniorit tytöt
1. Henna Kauppinen KeuPa HT 39,31 Tähteä
2. Emmi Kurunsaari Seinäjoen Taitoluistelijat ry 34,30 Tähteä
3. Tuija Jalkanen Mikkelin Luistelijat ry 32,32 Tähteä
4. Laura Hyyryläinen Mikkelin Luistelijat ry 30,63 Tähteä
Yht. 4 luistelijaa

Silmut A -96-97 tytöt
1. Oona Lehtinen Lappeen Luistelijat ry 43,66 Tähteä
2. Emilia Eriksson Vaasan Luistinkerho ry 39,63 Tähteä
3. Noora Putkonen Lappeen Luistelijat ry 38,65 Tähteä
---
6. Emilia Hakala Mikkelin Luistelijat ry 27,81 Tähteä
Yht. 6 luistelijaa

Silmut B -96-97
1. Rosa Parkkinen Mikkelin Luistelijat ry 40,65 Tähteä
2. Emma Snellman Vaasan Luistinkerho ry 39,97 Tähteä
3. Maija Piiparinen Lappeen Luistelijat ry 39,65 Tähteä
----
10. Essi Huttunen Mikkelin Luistelijat ry 34,99 Tähteä
Yht. 21 luistelijaa

Silmut B -98
1. Krista Tiihonen Kuopion Luisteluseura ry 42,30 Tähteä
2. Lotta Tauriainen Kuopion Luisteluseura ry 41,99 Tähteä
3. Anastasia Gusarova Juniors-Pietari 41,32 Tähteä
----
11. Henriikka Honkanen Mikkelin Luistelijat ry 31,31 Tähteä
Yht. 14 luistelijaa

Kutsukilpailu Mikkeli 17.1.2009

Kotikisojen kaikki tulokset

Kutsukilpailu ja 3. aluecup Kuopio10.1.2009

Tintit, -99 tai aikaisemmin syntyneet
1. Anita Härkönen LrTL 24 tähteä
2. Pihla Pellikka KuLS 21 tähteä
3. Laura Risto KuLS 19 tähteä
Luistelujärjestyksessä:
Alina Kaukorinne ML
Yht. 9 luistelijaa

Tintit, -00 tai nuoremmat, tytöt
1. Kaisla Iljin LrTL
2. Minja Torniainen LrTL
3. Anna Tyyskä KTL
Luistelujärjestyksessä:
Eveliina Sopanen ML
Yht. 20 luistelijaa

Tintit, -00 tai nuoremmat, pojat
1. Juha-Pekka AsikainenJoKa 14 tähteä
2. Lauri Lankila ML 10 tähteä
Yht. 2 luistelijaa

Minit, tytöt
1. Iina Kinnunen LL 22 tähteä
2. Sanna Nykänen KuLS 22 tähteä
3. Inka Jokinen KuLS 21 tähteä
Luistelujärjestyksessä:
Johanna Laitinen ML
Elina Sopanen ML
Yht. 19 luistelijaa

Taitajat -96 tai aikaisemmin syntyneet/3. aluecup
1. Emilia Huttunen SaTu 22 tähteä
2. Bettina-Sofia Karhu JoKa 21 tähteä
3. Karoliina Kirjavainen ML 20 tähteä
4. Sara Parkkinen ML 20 tähteä
5. Sanni Koskinen JyTLS 19 tähteä
6. Hanne Pöntinen ML 19 tähteä
Luistelujärjestyksessä:
Jenni Joensuu ML
Henni Huttunen ML

Yht. 26 luistelijaa

Silmut A, tytöt/ 3. aluecup
1. Oona Lehtinen LL 46,00
2. Oona Piispanen LL 43,99
3. Minna Pääkkönen KuLS 41,01
---
14. Henna Kirjavainen ML 33,34
---
16. Ilona Ellonen ML 32,00
---
18. Emilia Hakala ML 31,02
Yht. 24 luistelijaa

Kaikki tulokset

Kutsukilpailu Järvenpää 10.1.2009

Debytantit, tytöt
1. Emilia Toikkanen HL 49,54
2. Elle Koivunotko HSK 48,19
3. Nanna Förster ESJ 46,98
---
15. Aino Salminen ML 39,20
Yht. 20 luistelijaa

Minit
1. Reponen Anna HL 43,68
2. Turppo, Henna-Riikka LL 40,00
3. Ignatius Emma TL 36,00
---
15. Korhonen, Aurora ML 22,34
---
20. Junttila Jenna-Johanna ML 18,51
Yht. 23 luistelijaa

Kaikki tulokset

Kutsukilpailu Heinola 6.1.2009

B-Silmut 98 ja nuoremmat
1. Nordenswan Ellen ETK 44,67
2. Haapanen Tilda ETK 41,66
3. Tie Rosa HTL 40,33
---
17. Honkanen Henriikka ML 33,33
Yht. 29 luistelijaa

B-Silmut 96 ja 97
1. Sakko Matilda TL 34,34
2. Huttunen Essi ML 32,67
3. Huttunen Ida TL 32,01
Yht. 17 luistelijaa

Noviisit
1. Janina Norvio TL 40,85
2. Ella Louhivuori TL 40,79
3. Petra Kähönen ML 40,22
---
7. Tiina Puustinen ML 34,97
Yht. 16 luistelijaa

Kaikki tulokset

Kutsukilpailu Lappeenranta 14.12.2008

Minit
1. Sanna Nykänen KuLs 23 tähteä
2. Kristiina Penttinen JoKa 21 tähteä
3. Roosa Majander KTL 20 tähteä
Luistelujärjestyksessä:
Jenna-Johanna Junttila ML
Johanna Laitinen ML
Riina Seppäläinen ML
Yht. 18 luistelijaa

Silmut B
1. Krista Tiihonen KuLS 42,66
2. Oona Piispanen LL 41,66
3. Lotta Tauriainen KuLS 37,00
---
7. Rosa Parkkinen ML 33,33
---
11. Henriikka Honkanen ML 21,33
Yht. 12 luistelijaa

Silmut A
1. Ilona Hirvonen LL 37,91
2. Minna Pääkkönen KULS 32,04
3. Noora Putkonen LL 30,09
---
10. Emilia Hakala ML 25,02
11. Henna Kirjavainen ML 23,35
Yht. 13 luistelijaa

Kutsukilpailu Tuusula 13.12.2008

Aluedebytantit
1. Laura Korte Tuusulan Luistelijat 39,66
2. Jenni Markkanen Mikkelin Luistelijat 33,34
3. Kerttu Lehtonen Skating Team Raisio 29,34
Yht. 5 luistelijaa

Aluejuniorit
1. Camilla Karlsson Tikkurilan Taitoluisteluklubi -0,5 43,84
2. Heidi Jokinen Järvenpään Taitoluistelijat 42,67
3. Emma Honkala Vihdin Taitoluistelijat 36,34
---
6. Laura Hyyryläinen Mikkelin Luistelijat 32,99
Yht. 7 luistelijaa

Kaikki tulokset

Kutsukilpailu ja itäisen alueen 2. aluecup Jyväskylä 6.12.2008

Tintit 1999 ja vanhemmat tytöt
1. Anita Härkönen LrTL 23 tähteä
2. Iiris Väyrynen JoKa 20 tähteä
3. Heta Herva JyTLS 19 tähteä
Luistelujärjestyksessä:
Alina Kaukorinne ML
Noora Salonen ML
Yht. 14 luistelijaa

Tintit 2000 ja nuoremmat pojat
1. Juha-Pekka Asikainen JoKa 17 tähteä
2. Joel Leppänen ML 11 tähteä
Yht. 2 luistelijaa

Tintit 2000 ja nuoremmat tytöt
1. Saara Ruotsalainen KuLS 25 tähteä
2. Anna Tyyskä KTL 25 tähteä
3. Enja Ruokonen LrTL 24 tähteä
Luistelujärjestyksessä:
Neea Nenonen ML
Yht. 14 luistelijaa
 
Minit tytöt
1. Emilia Pulkkinen JyTLS 24 tähteä
2. Senja Ikonen LL 24 tähteä
3. Asta Rahkonen JyTLS 24 tähteä
Luistelujärjestyksessä:
Riina Seppäläinen ML
Yht. 19 luistelijaa

Taitajat 1996 ja vanhemmat tytöt Cup
1. Bettina-Sofia Karhu JoKa 23 tähteä
2. Sanni Koskinen JyTLS 22 tähteä
3. Hanne Pöntinen ML 21 tähteä
4. Emilia Huttunen SaTu 21 tähteä
5. Karoliina Kirjavainen ML 21 tähteä
6. Vilma Kangasaho JyTLS 20 tähteä
Kunniamaininta: Tyylikäs ja viimeistelty liukusarja Karoliina Kirjavainen ML
Kunniamaininta: Tunteellinen musiikin tulkinta Sara Parkkinen ML
Luistelujärjestyksessä:
Liisi Vuorinen ML
Jenni Joensuu ML
Elsi Komulainen ML
Yht. 25 luistelijaa

A-Silmut Cup
1. Ilona Hirvonen LL 47,63
2. Anna Smirnov JyTLS 46,31
Oona Lehtinen LL 46,31
----
9. Henna Kirjavainen ML 38,30
----
12. Ilona Ellonen ML 36,63
----
24. Emilia Hakala ML 27,64
yht. 25 luistelijaa

 Kaikki tulokset

Noviisien 1. lohkon 1. valintakilpailu 30.11.2008 Oulu

1. Valpuri HAPPO TTK 46.59
2. Ella TÖTTERSTRÖM LTL 46.56
3. Kaisa TÖRMÄNEN OLK 41.82
4. Petra KÄHÖNEN ML 40.62
---
27. Tiina PUUSTINEN ML 32.54
Yht. 45 luistelijaa

Kaikki tulokset täältä

Kutsukilpailut Porvoo 22.11.2008

Silmut B
1. Parkkinen Rosa ML 35,99
2. Huttunen Ida TL 31,32
3. Sakko Kristiina TL 30,67
Yht. 10 luistelijaa

Silmut A
1. Leskinen Minka TL 38,33
2. Tamminen Rosa PTL 37,67
3. Ceder Ida PTL 37,33
---
5. Kirjavainen Henna ML 35,66
6. Ellonen Ilona ML 34,34
---
10. Hakala Emilia ML 30,66
Yht. 14 luistelijaa

 Kaikki tulokset täältä

Debytanttien I-lohkon valintakilpailu 22.11.2008 Helsinki

Debytantit tytöt
1. Elle KOIVUNOTKO HSK 51.09
2. Hege TIIK LRTL 50.51
3. Lotta MALINEN RU 47.28
---
32. Aino SALMINEN ML 33.06
Yht. 36 luistelijaa

Kaikki tulokset täältä

Wasa Cup 14.-16.11.2008

Springs B girls
1. Putkonen Noora Lappeen Luistelijat ry 43,98
2. Silva Flora Myllypuron Taitoluisteluklubi 40,34
3. Pajulahti Eevi Myllypuron Taitoluisteluklubi 37,66
----
6. Parkkinen Rosa ML 36,32
----
16. Huttunen Essi ML 30,34
Yht. 31 Luistelijaa

Springs B girls, -96
1. Piiparinen Maija Lappeen Luistelijat 40,01
2. Ihalainen Nina Oulun Luistelukerho ry 36,66
3. Ruokolainen Marjaana KeuPa HT ry/Taitoluistelijat 36,00
----
9. Mesiäinen Heidi ML 23,67
Yht. 11 Luistelijaa

Cubs A 
1. Rautiainen Jade Helsingin Taitoluisteluklubi 51,33
2. Murto Hilla Turun Riennon Taitoluistelija ry 47,34
3. Stenlund Marie Espoon Taitoluisteluklubi 46,33
----
8. Honkanen Henriikka ML 32,34
Yht. 9 Luistelijaa

CHICKS B, -00, -01, -02
1. Andesson Nanette Christine Tritsutajad Estonia 48,66
2. Louhikoski Doris Espoon Taitoluisteluklubi 43,34
3. Turppo Henna-Riikka Lappeen Luistelijat 40,00
----
Luistelujärjestyksessä:

Junttila Jenna-Johanna ML

Yht. 21 Luistelijaa

CHICKS B, -99
1. Oksa Pinja TRT 41,00
2. Laine Sissi Heinolan Isku 38,66
3. Loujina Veronica Oulun Luistelukerho ry 37,33
----
10. Sopanen Elina ML 31,33

----

12. Korhonen Aurora ML 29,00
Yht. 21 Luistelijaa

CHICKS B, -98
1. Jodche Kärt Trisutajad Estonia 41,01
2. Kiuru Lumi Joensuun Kataja ry 39,99
3. Penttinen Kristiina Joensuun Kataja ry 39,33
----
14. Seppäläinen Riina ML 25,67
Yht. 27 Luistelijaa

Novices B
1. Petra KÄHÖNEN ML 42,58
2. Jannica LINDSTEDT ETK 40,84
3. Erika KOIVISTO Salpa 40,46
Yht. 33 Luistelijaa

Debytants A girls
1 Alma SEPPÄLÄ HL 53,34
2 Sindra KRIISA Tartu 49,15
3 Lotta MALINEN RU 47,79
----
16. Salminen Aino ML 36,28
Yht. 26 Luistelijaa

Springs A girls
1. Katja HOPPU HL 33,71
2. Minna MIKKONEN MTK 32,28
3. Roosa LATVALA ETK 30,65
----
9. Ilona ELLONEN ML 27,35
----
17. Emilia HAKALA ML 24,56
----
19. Henna KIRJAVAINEN ML 23,73
Yht. 24 Luistelijaa

Kaikki tulokset täältä

 

Leppävirta, Minikarnevaalit 9.11.2008

Tintit, tytöt
1. Minja Torniainen LrTL 24 muikkua
2. Saara Ruotsalainen KuLS 23 muikkua
3. Enja Ruokonen LrTL 22 muikkua
Luistelujärjestyksessä:
Alina Kaukorinne ML
Eveliina Sopanen ML
Yht. 14 luistelijaa

Minit, tytöt
1. Tytti Ryhänen LrTL 24 muikkua
2. Inka Jokinen KuLS 24 muikkua
3. Jenna Jäppinen LrTL 22 muikkua

3. Sanna Nykänen KuLS 22 muikkua

Luistelujärjestyksessä:
Johanna Laitinen ML
Elina Sopanen ML
Sara Piekäinen ML
yht. 25 luistelijaa

Taitajat, tytöt
1. Kristiina Venäläinen KuLS 44,33
2. Bettina-Sofia Karhu JoKa 42,67
3. Karoliina Mäkäräinen Kajaanin Elo 40,99
-----
19. Henni Huttunen ML 26,01
20. Elsi Komulainen ML 25,00
Yht. 25 luistelijaa

Kaikki tulokset täältä

Riihimäki kutsukilpailut 1.11.2008

Debytantit
1 Noora IKONEN HSK 47,98
2 Veera KOSKINEN JTL 47,83
3 Emma TIMONEN EsJT 47,70
-----
9 Aino SALMINEN ML 39,33
Yht. 14 luistelijaa

Minit
1. Krista Wellström JTL 42,17
2. Sara Vähänen EsJT 41,00
3. Saara Kokkonen HTK 40,33
-----
15. Aurora Korhonen ML 30,00
-----

20. Jenna-Johanna Junttila ML 28,68

Yht. 29 luistelijaa

Kaikki tulokset täältä

Itäisen alueen cup: A-silmut, taitajat synt. 1996 tai aik. ja kutsukilpailu tinteille Kouvola 1.11.2008

Silmu A
1 Ilona HIRVONEN LL FIN 33,21
2 Oona LEHTINEN LL FIN 32,70
3 Nea PITKÄNEN LrTL FIN 31,76
----
12 Ilona ELLONEN ML FIN 27,68
---
20 Henna KIRJAVAINEN ML FIN 25,31
21 Emilia HAKALA ML FIN 25,20
Yht. 28 luistelijaa

Taitajat
1. Kristiina Venäläinen KuLS 22 tähteä
2. Sanni Koskinen JYTLS 21 tähteä
3. Karoliina Kirjavainen ML 20 tähteä
4. Hanne Pöntinen ML 18 tähteä
Luistelujärjestyksessä:
Jenni Joensuu ML
Liisi Vuorinen ML
Sara Parkkinen ML
Elsi Komulainen ML
Erikoismaininnat:
Sara Parkkinen ML, hyvä käsien ja vartalon käyttö
Yht. 18 luistelijaa

Tintit
1. Anna Tyyskä KTL 20 tähteä
2. Anita Härkönen LrTL 19 tähteä
3. Jenna Pöllänen LrTL 18 tähteä
Luistelujärjestyksessä:
Eveliina Sopanen ML
Katri Siitari ML
Noora Solonen ML
Yht. 27 luistelijaa

Kaikki tulokset täältä

Kutsukilpailut ML Mikkeli 19.10.2008

Minit, tytöt, synt -98 tai myöhemmin 

1. Henna-Riikka Turppo

LL

43,67

2. Salla-Mari Ahokas

HeiI

42,67

3. Roosa Majander

KTL

40,00

4. Senja Ikonen

LL

38,33

5. Lumi Liikanen

HeiI

37,00

 

 

 

Muut mainittu luistelujärjestyksessä:

 

 

Sara Piekäinen           

ML

 

Johanna Laitinen

ML

 

Riina Seppäläinen

ML

 

Aurora Korhonen

ML

 

Jenna-Johanna Junttila 

ML

 

Elina Sopanen

ML

 

 

 

 

Iloinen esitys: Miia Hyvönen

 

 

Yht. 33 luistelijaa

 

 

 

Silmu B, tytöt, synt. -98 tai myöhemmin               

1. Krista Tiihonen

KuLS

48,00

2. Oona Piispanen

LL

43,00

3. Lotta Tauriainen

KuLS

37,67

-------

 

 

7. Henriikka Honkanen

ML

31,00

Paras piruetti: Tiia Lehtinen

 

 

Yht. 7 luistelijaa

 

 

 

Silmu B, tytöt, synt. 96-97

1. Noora Putkonen        

LL

46,33

2. Henna Hallikainen

KuLS

41,00

3. Siiri Koutola

KuLS

37,33

4. Rosa Parkkinen       

ML

32,33

------

 

 

7. Essi Huttunen          

ML

26,33

8. Heidi Mesiäinen

ML

24,33

Paras liukusarja: Rosa Parkkinen

 

 

Yht. 10 luistelijaa

 

 

 

Silmu A, tytöt, synt. 96-97 

1. Ilona HIRVONEN

LL

31,08

2. Linda LINNARANTA

JYTLS

28,55

3. Elina KUZNETSOVA

KTL

26,81

------

 

 

5. Ilona ELLONEN

ML

24,27

6. Henna KIRJAVAINEN

ML

24,25

------

 

 

10. Emilia HAKALA

ML

20,87

Yht. 11 luistelijaa

 

 

 

Debytantit, tytöt 

1. Heidi KUNTOLA

LL

41,85

2. Riikka TULLILA

KEUPA

36,37

3. Reetta LAUKKANEN

KUTA

33,62

4. Aino SALMINEN

ML

33,54

Yht. 6 luistelijaa

 

 

 

Noviisit, tytöt 

1. Petra KÄHÖNEN

ML

37,69

2. Sonja HAPPONEN

KULS

34,85

3. Riina LAINE

KTL

33,01

4. Tiina PUUSTINEN

ML

31,65

Yht. 5 luistelijaa

 

 

                       

Aluedebytantit, tytöt

1. Jenni MARKKANEN

ML

22,39

2.  Heidi RÄIHÄ

RTL

18,26

Yht. 2 luistelijaa

 

 

 

Aluejuniorit, tytöt 

1. Laura HYYRYLÄINEN

ML

20,09

Yht. 1 luistelija

 

 

 

Taitajat, tytöt, synt. 95-96 

1. Sanni Koskinen

JyTLS

39,00

2. Pinja Salmi

JyTLS

32,33

3. Julia Ettanen

JyTLS

32,00

------

 

 

6. Jenni Joensuu

ML

24,67

7. Elsi Komulainen

ML

18,00

Kaunis tulkinta: Pinja Salmi

 

 

Yht. 7 luistelijaa

 

 

 

Taitajat, tytöt, synt. 94 ja vanhemmat 

1.   Karoliina Kirjavainen

ML

47,67

2.   Kristiina Venäläinen 

KuLS

39,33

3.   Matleena Kinnunen  

KeuPa HT

33,33

4.   Sara Parkkinen

ML

32,67

5.   Hanne Pöntinen

ML

30,67

------

 

 

9.   Liisi Vuorinen

ML

27,00

----

 

 

11. Henni Huttunen

ML

23,00

Paras perusluistelu: Liisi Vuorinen

 

 

Yht. 11 luistelijaa