Tuloksia kausi 09-10

Silver Skate 2010, 8.-11.4.2010 Kuopio

Kaikki tulokset

Itäisen alueen aluemestaruuskilpailut 21.3.2010 Kuopio

Silmut
1. Minna PÄÄKKÖNEN KULS 36.65
2. Henna-Riikka TURPPO LL 33.40
3. Tytti RYHÄNEN LRTL 33.19
---
22. Elina SOPANEN ML 22.02
Yht. 22 luistelijaa

SM Noviisit
1 Hege TIIK LRTL 51,88
2 Olivia TUUVA LL 50,63
3 Tiina SEPPÄNEN KUTA 50,12
4 Kaija NOGELAINEN LRTL 47,86
5 Aino SALMINEN ML 47,52
6 Hanna KARKULEHTO KULS 46,55
7 Liina KOPONEN KULS 46,32
8 Veera PULKKINEN JYTLS 34,1

Juniorit
1 Aino POIKONEN JYTLS 56,43
2 Marjo KARHU KUTA 50,87
3 Elli MIINA JOKA 46,42
4 Emilia HAPPONEN KULS 44,39
5 Pauliina KUHMONEN JYTLS 43,58
6 Petra KÄHÖNEN ML 42,70
7 Katri NIEMISTÖ JYTLS 39,86
8 Henna KUNTOLA LL 39,69

Taitajat 1995-1997
1. Bettina-Sofia KARHU JoKa 41,33
2. Julia ETTANEN JyTLS 38,00
3. Henna KRÖGER KuTa 37,83
---
12. Kristiina Junter 26.00 tähteä
13. Jenni Joensuun 25,67 tähteä
---
16. Heidi Rahikainen 22,33 tähteä
17.
Essi Ahapainen 21,00 tähteä
yht. 18 luistelijaa

Kaikki tulokset

Noviisien hopeafinaali Turku 13.03.2010

1. Jenna Majaharju VLK 45,27
2. Laura Uski HeiI 43,38
3. Marjaana Ruokolainen KeuPa 42,17
---
19. Henna Kirjavainen ML 30,79
yht. 22 luistelijaa

Kaikki tulokset

Kutsukilpailu ja Taitaja Cup Keuruu 27.-28.2.2010

TAITAJAT -98 ja nuoremmat

1. Tiia Karhunen Kuopion Taitoluistelijat ry 38,33 Tähteä

2. Heta Herva Jyväskylän Taitoluisteluseura ry 37,67 Tähteä

3. Noora Solonen Mikkelin Luistelijat ry 33,00 Tähteä

yht. 17 luistelijaa


TAITAJAT -95-97

1. Sanni Koskinen Jyväskylän Taitoluisteluseura ry 48,00 Tähteä

2. Henna Kröger Kuopion Taitoluistelijat ry 41,00 Tähteä

3. Pinja Salmi Jyväskylän Taitoluisteluseura ry 39,67 Tähteä

---

9. Jenni Joensuu Mikkelin Luistelijat ry 30,67 Tähteä

10. Kristiina Junter Mikkelin Luistelijat ry 30,67 Tähteä

11. Heidi Rahikainen Mikkelin Luistelijat ry 30,33 Tähteä

12. Janetta Lotta Mikkelin Luistelijat ry 30,00 Tähteä

13. Essi Ahapainen Mikkelin Luistelijat ry 29,00 Tähteä

Yht. 15 luistelijaa

Taitajien aluecupin loppukilpailupaikan sai aiemmin valittujen lisäksi:

Melissa Dahlman JyTLS

Sara Heino JyTLS

Jenni Joensuu ML

Kristiina Junter ML

Heidi Rahikainen ML

MINIT, Tytöt

1. Iina Klemi Jyväskylän Taitoluisteluseura ry 22 tähteä

2. Emmi Rantamäki Porin Taitoluistelu ry 22 tähteä

3. Saara Ruotsalainen Kuopion Luisteluseura ry 22 tähteä

Luistelujärjestyksessä:

Jenna-Johanna Junttila Mikkelin Luistelijat ry

Yht. 21 luistelijaa


NOVIISIT

1. Reetta Laukkanen Kuopion Taitoluistelijat ry 46,00 Tähteä

2. Riikka Tullila KeuPa HT Taitoluistelu 43,33 Tähteä

3. Marjaana Ruokolainen KeuPa HT Taitoluistelu 42,00 Tähteä

4. Kristiina Niskanen Jyväskylän Taitoluisteluseura ry 37,33 Tähteä

5. Emma Snellman Vaasan Luistinkerho ry 36,67 Tähteä

6. Emilia Hakala Mikkelin Luistelijat ry 27,33 Tähteä


SILMUT B

1. Laura Sirkka Jyväskylän Taitoluisteluseura ry 36,33 Tähteä

2. Emma-Lotta Laakso Joensuu Kataja ry 34,67 Tähteä

3. Elina Sopanen Mikkelin Luistelijat ry 34,67 Tähteä

4. Satu-Marja Halonen Kuopion Luisteluseura ry 34,00 Tähteä

5. Henriikka Honkanen Mikkelin Luistelijat ry 33,67 Tähteä

---

19. Riina Seppäläinen Mikkelin Luistelijat ry 29,33 Tähteä

Yht. 29 luistelijaa

Kaikki tulokset

Kutsukilpailu Kerava 20.-21.2.2010

Minit 2000
1. Olivia Horjamo TL 35,00
2. Alexandra Lääti KeLS 35,00
3. Jenna-Johanna Junttila ML 33,33
4. Iina Klemi JyTLS 33,00
5. Eveliina Sopanen ML 31,00
Yht. 17 luistelijaa

Aluenoviisit
1. Kaisla Kasteenpohja OTK 30,00
2. Jenni Markkanen ML 28,00
3. Heidi Julku KeLS 22,67

Noviisit
1 Ida RITAMIES JTL 48,86
2 Neea TOROLA KEL 38,41
3 Kristiina NISKANEN JYT 36,85
---
6 Emilia HAKALA ML 32,65
---
9 Henna KIRJAVAINEN ML 29,52
Yht. 10 luistelijaa

Taitajat -97 ja vanhemmat
1. Karoliina Kirjavainen ML 39,33
2. Noora Jakonen SaTu 37,33
3. Sanni Koskinen JyTLS 35,67
---
7. Sara Parkkinen ML 29,67
---
15. Kristiina Junter ML 22,00
Yht. 21 luistelijaa

Tintit 2001
1. Vilja Teräväinen ML 19
2. Nelli Horjamo TL 17
3. Nea Rönkkö TL 16
Luistelujärjestyksessä:
Neea Nenonen ML

Tintit 2002
1. Sandra Luts PTL 24
2. Juuli Salminen PTL 19
3. Pilvi Laine TL 19
Luistelujärjestyksessä:
Nea Hassinen ML Erityismaininta 'Musiikkiin luistelu'
Roosa Kaukonen ML

Tintit 2003
1. Emilia Järvinen TL 14
2. Nea Johansson KeLS 13
3. Ilona Sillanpää JyTLS 13
Luistelujärjestyksessä:
Ronja Mihailov ML
Iina Rasimus ML erityismaininta 'Huolellinen kokonaisuus'

Silmut B -98
1. Krista Wellström JTL 47,33
2. Lotta Laine HyTL 35,33
3. Riina Seppäläinen ML 34,00
Yht. 9 luistelijaa

Silmut B -99 ja nuoremmat
1. Elina Sopanen ML 33,67
2. Jannika Paajanen SaTu 33,67
3. Sofia Sula KeLS 33,67
---
11. Aurora Korhonen ML 29,50 Erityismaininta 'Kauniit liu’ut'
---
14. Henriikka Honkanen ML 28,00
Yht. 18 luistelijaa

Kaikki tulokset

Noviisien I lohkon 2. valinta Tampere Koo-Vee 13.2.2010


1. Heidi Kuntola LL 44,50
2. Oona Lehtinen LL 43,13
3. Anna Efimenko KoRe 43,12
---
15. Henna Kirjavainen 31,37
---
22. Emilia Hakala 22,69
Yht. 24 luistelijaa

Kaikki tulokset

Kutsukilpailut Riihimäki 6.2.2010

Tintit 2002 ja nuoremmat
1. Elli Koukkari RTL 37,33 tähteä
2. Sofia Ruuttunen HTL 35,67 tähteä
3. Sofie Tie HTL 35,00 tähteä
Luistelujärjestyksessä
Iina Rasimus ML
Yht. 29 luistelijaa

Tintit 2001
1. Tessa Lahtinen RTL 32,17 tähteä
2. Neea Nenonen ML 32,00 tähteä
3. Anneliina Mäkinen HTL 30,67 tähteä
Yht. 14 luistelijaa

Minit 2000
1. Venny Siira RTL 41,67
2. Jenna-Johanna Junttila ML 38,00
3. Eveliina Sopanen ML 37,67
Yht. 21 luistelijaa

Aluenoviisit
1.Anni-Sofia Heino HTL 47,00
2. Heidi Räihä RTL 43,67
3. Jenni Markkanen ML 37,00
Yht. 6 luistelijaa

Taitajat 1996-1997
1. Minja Letto HyTL 43,67
2. Janni Pahkamäki MJT 38,67
3. Laura Piira RTL 35,67
---
9. Essi Ahapainen ML 29,00
Yht. 12 luistelijaa

Taitajat 1995
1. Erika Takala RTL 37,67
2. Heidi Jokihara OTK 37,33
3. Jessica Numminen Heil 36,33
---
11. Sanna Parkkinen ML 21,33
Yht. 12 luistelijaa

Kaikki tulokset

Crystal Cup 8.-10.1.2010 Mikkeli

Kaikki tulokset

Minikarnevaalit Leppävirta 13.12.2009

Tintit tytöt
1. Inka Rautio KuLs 22
2. Vilja Teräväinen ML 17
3. Aino Kettunen JoKa 15
Luistelujärjestyksessä:
Iina Rasimus ML
Yht. 9 luistelijaa

Minit tytöt
1. Emma Weckström LL 23
2. Saara Ruotsalainen KuLs 22
3. Iina Kinnunen LL 22
Luistelujärjestyksessä:
Eveliina Sopanen ML Erikoismaininta: Huolellinen ja valoisa esitys
Yht. luistelijaa

Silmut B tytöt
1. Sanna Nykänen KuLs 46,00
2. Inka Jokinen KuLs 42,00
3. Kiia Levänen LL 40,50
---
5. Elina Sopanen ML 34,50
---

7. Henriikka Honkanen ML 33,00
---
9. Riina Seppäläinen ML 28,00
yht. 10 luistelijaa

Kaikki tulokset

Kutsukilpailu ja taitaja Cup Jyväskylä 6.12.2009

Tintit s. 2003 ja nuoremmat tytöt
1. Ilona Sillanpää JyTLS 17 tähteä
2. Ronja Mihailov ML 11 tähteä
3. Iina Rasimus ML 11 tähteä
Yht. 9 luistelijaa

Tintit tytöt s. 2001
1. Elo Emma KTL 25 tähteä
2. Raski Iitu KTL 19 tähteä
3. Koskinen Anna PoriTa 18 tähteä

Luistelujärjestyksessä:
Vilja Teräväinen ML
Neea Nenonen ML
Yht. 13 luistelijaa

Minit pojat s. 2000 ja nuoremmat
1. Lauri Lankila ML 22
2. Hakim Bouzia KuTa 18
3. Juha – Pekka Asikainen JoKa 16
Yht. 4 luistelijaa

Minit tytöt s. 2000 ja nuoremmat
1. Anna Tyyskä KTL 23
2. Amanda Lukkarinen Varala 20
3. Uljana Patrushina KTL 20

Luistelujärjestyksessä:
Eveliina Sopanen ML
Jenna-Johanna Junttila ML
Yht. 20 luistelijaa

Taitajat s.98-99
1. Heta Herva JyTLS 42,33
2. Noora Solonen ML 35,00
3. Heidi Hirvilampi SeiTL 34,33
Yht. 14 luistelijaa

Taitajat 1995-1997
1. Sanni Koskinen JyTLS 40,33
2. Bettina- Sofia Karhu JoKa 38,33
3. Tiia- Maria Holttinen KJ 36,67
---
12. Jenni Joensuu ML 24,67
---
18. Essi Ahapainen 18,67
Yht. 19 luistelijaa

Kaikki tulokset

Kutsukilpailu Lahti 6.12.2009

Noviisit
1. Veera Kärki HTL 36,31
2. Pinja Nieminen LTL 35,08
3. Laura Uski HEI 33,17
---
6. Emilia Hakala ML 28,15
7. Henna Kirjavainen ML 27,95
Yht. 8 luistelijaa

Kaikki tulokset

Noviisit I lohkon 1. valintakilpailu Lappeenranta 29.11.2009

1. Oona Lehtinen LL 44.99
2. Sofia Aiello HYTL 41.32
3. Anna Efimenko KORE 40.73
---
13. Henna Kirjavainen ML 30.70
---
20. Emilia Hakala 24.79

Kaikki tulokset


Kutsukilpailu SaTu Savonlinna 22.11.2009

Tintit, tytöt
1. Laura Karhunen LrTL
2. Tuulia Lahikainen LrTL
3. Alexandra Anttila LrTL
Luistelujärjestyksessä:
Neea Nenonen ML
Nea Hassinen ML
Ronja Mihailov ML

Minit, tytöt
1. Iina Kinnunen LL 45,67
2. Enja Ruokonen LrTL 41,33
3. Kaisla Iljin LrTL 41,00
---
9. Jenna-Johanna Junttila ML 29,67
---
11. Eveliina Sopanen ML 28,00
Yht. 13 luistelijaa


Silmut B
1. Senja Ikonen LL 49,33
2. Inka Jokinen KuLS 46,33
3. Sanna Nykänen KuLS 45,00
---
6. Henriikka Honkanen ML 40,33 Erityismaininta 'Varma perusluistelu'
---
16. Elina Sopanen ML 32,33
---
19. Riina Seppäläinen ML 31,00
Yht. 23 luistelijaa

Aluenoviisit
1. Maija Piiparinen LL 39,67
2. Jenni Markkanen ML 25,00
3. Veera Häkkinen KuLs 23,00
yht. 3 luistelijaa

Kaikki tulokset

SM-Noviisit I lohkon 1. valinta Kisakallio, Lohja 7.-8.11.2009

LO
1. Veera Suutari LTL 36,21
2. Pauliina Haapakoski OLK 31,85
3. Ronja Eskola KOOVE 31,69
---
33. Aino Salminen ML 24,04

- 28 parasta sunnuntain vapaaohjelmaan

VO
1. Hege Tiik LRTL 57,91
2. Alma Seppälä HL 57,56
3. Saara Astola EVT 56,59
4. Veera Suutari LTL 55,82

Lopputulokset

1. Veera SUUTARI LTL 92,03
2. Alma SEPPÄLÄ HL 88,30
3. Saara ASTOLA EVT 88,00
---
33. Aino SALMINEN ML (LO pisteet) 24,04

Kaikki tulokset

Kutsukilpailu Kuls Kuopio 7.11.2009

Tintit tytöt
1. Emma Elo KTL 41,33
2. Inka Rautio Kuls 32,33
3. Nea Hassinen ML 28,33
Luistelujärjestyksessä:
Iina Rasimus ML erityismaininta: 'Hyvä muusikin kuunteleminen'
Neea Nenonen ML
Ronja Mihailov ML
yht. 6 luistelijaa

Minit tytöt
1. Iina Kinnunen LL 47,67
2. Saara Ruotsalainen Kuls 43,00
3. Emma Weckström 42,33
Luistelujärjestyksessä:
Jenna-Johanna Junttila ML erityismaininta: 'Huolellinen perusluistelu'
Eveliina Sopanen ML
yht. 11 luistelijaa

Minit pojat
1. Hakim Bouzia Kuta 29,00
2. Lauri Lankila ML 29,00
3. Joel Leppänen ML 21,67
yht. 3 luistelijaa

Silmut B
1. Sanna Nykänen Kuls 44,33
2. Inka Jokinen Kuls 41,33
3. Inga Forsman Kuls 39,33
---
6. Henriikka Honkanen ML 34,17
---
9. Elina Sopanen ML 31,00
10. Aurora Korhonen ML 28,00

---
12. Riina Seppäläinen ML 25,00
yht. 12 luistelijaa

Taitajat s. 95-97
1. Bettiina-Sofia Karhu JoKa 41,50
2. Noora Jakonen SaTu 39,17
3. Jenni Joensuu ML 31,67
yht. 4 luistelijaa

Taitajat s. 94 ja vanhemmat
1. Karoliina Kirjavainen ML 39,33
2. Hanne Pöntinen ML 37.33
3. Sara Parkkinen ML 36,67
yht. 7 luistelijaa

Kaikki tulokset

Kansalliset Juniori tytöt II lohkon 1. valinta, 31.10.-1.11.2009 Espoo

LO
1. Aino Poikonen JyTLS 35,45
2. Nelli Helynen HTL 32,25
3. Oona Lindahl ETK 31,99
---
21. Petra Kähönen ML 22,83

VO
1. Nelli Helynen HTL 53,36
2. Aino Poikonen JyTLS 52,84
3. Oona Lindahl ETK 51,13
---
10. Petra Kähönen ML 42,25

Lopputulokset
1. Aino Poikonen JyTLS 88,29
2. Nelli Helynen HTL 85,61
3. Oona Lindahl ETK 83,12
---
15. Petra Kähönen ML 65,08
Yht. 26 luistelijaa

Kaikki tulokset

Kutsukilpailu Keuruu 31.10.2009

Silmut B
1. Emilia Pulkkinen JyTLS 40,50
2. Erika Salonen JyTLS 40,33
3. Henriikka Honkanen ML 37,0
---
9. Aurora Korhonen ML 30,67
---
13. Riina Seppäläinen ML 28,67
Yht. 16 luistelijaa

Minit
1. Jenna-Johanna Junttila ML 21,0
2. Iina Klemi JyTLS 18
3. Anniina Tall Seinäjoen Taitoluistelijat 18
yht. 17 luistelijaa

Noviisit
1. Katjaana Kanninen JyTLS 44,0
2. Marjaana Ruokolainen KeuPa HT 44,0
3. Riikka Tullila Keupa HT 42,33
---
6. Henna Kirjavainen ML 35,67
---
9. Emilia Hakala ML 34,17
Yht. 9 luistelijaa

Kutsukilpailu ja Silmu cup 17.10.2009 Mikkeli

kaikki tulokset

Itäisen alueen Taitajien 1995-97 1. aluecup 17.10.2009 Kouvola

1. Sanni Koskinen JyTLS 38,67
2. Henna Kröger KuTa 37,67
3. Noora Jakonen SaTu 35,67
---
10. Jenni Joensuu ML 25,33

Yht. 19 luistelijaa

Kaikki tulokset

Kutsukilpailu 3.-4.10.2009 Heinola

Silmut B

1. Lehtinen Tiia LL 48,64
2. Turppo Henna-Riikka LL 48,64
3. Levänen Kiia LL 43,65
4. Honkanen Henriikka ML 40,98
Yht. 29 luistelijaa

SM Noviisit
Lopputulokset

1. Mikkonen Minna MTK 78,53
2. Tuomi Vilma JTL 77,50
3. Parkkinen Sini ETK 74,87
---
11. Salminen Aino ML 63,08
Yht. 11 luistelijaa

Debytantit

1. Hirvonen ILONA LL 52,46
2. Saarinen JENNI KOOVE 43,36
3. Latvala ROOSA ETK 38,90
---
14. Parkkinen Rosa ML 27,14
Yht. 14 luistelijaa

Heinolan kutsukilpailun kaikki tulokset

Tikkurila Trophy 26.-27.9.2009, Tikkurila

Cubs '00 tytöt
1. Happer Rose GB 38,00
2. Berglund Ida FIN 34,67
3. Isolehto Eveliina FIN 33,33
---
8. Eveliina Sopanen ML 29,00
Yht. 20 luistelijaa

Springs B ' 99

1. Viggers Sofie Silke DEN 41,00
2. Lehtinen Tiia FIN 37,67
3. Belova Sheila LAT 35,33
---
13. Henriikka Honkanen ML FIN 26,33
14. Elina Sopanen ML FIN 25,67
Yht. 19 luistelijaa

Springs B ' 98

1. Wellström Krista FIN 42,00
2. Whiteman Bethan GB 40,33
3. Haapanen Tilda FIN 36,83
---
28. Seppäläinen Riina ML FIN 20,67
Yht. 31 luistelijaa

Novice B
1. Ida Ritamies FIN 45,13
2. Oona Lehtinen FIN 43,70
3. Ella Louhivuori FIN 42,53
---
11. Henna Kirjavainen ML FIN 34,35
---

26. Emilia Hakala ML FIN 24.85
Yht. 28 luistelijaa

Tikkurila Trophy 2009 kaikki tulokset

Kutsukilpailu, Lappeenranta LrTL 20.9.2009

Minit

1. Anastasia Luzhina Pietari 44,67
2. Stanislava Konstantinova Pietari 44,33
3. Enja Ruokonen LrTL 35,67
---
10. Eveliina Sopanen ML 27,00
---
12. Jenna-Johanna Junttila ML 20,67
Yht. 16 luistelijaa, kaikki tulokset

Silmut B

1. Tiia Lehtinen LL 44,67
2. Kiia Levänen LL 38,00
3. Vilma Virnes JoKa 35,33
---
7. Elina Sopanen ML 28,67
Yht. 12 luistelijaa, kaikki tulokset